Με τα του γηπέδου της ΑΕΚ θέλησε ν’ ασχοληθεί η υποψήφια περιφερειάρχης Αττικής του ΣΥΡΙΖΑ Ρένα Δούρου και απεκάλυψε την πλήρη ασχετοσύνη και τη δική της και των συμβούλων της. Για την ακρίβεια απεκάλυψε ότι δεν έχει κανένα σκοπό να ασχοληθεί με τις σκανδαλώδεις πλευρές αυτής της υπόθεσης, αλλά μόνο να αντιπολιτευθεί τον Σγουρό, ο οποίος είχε σπεύ-σει εγκαίρως να ακουμπήσει 20 εκατ. ευρώ της Περιφέρειας στην ποδιά του Μελισσανίδη, προσβλέποντας στις κιτρινόμαυρες ψήφους (υπάρχει, δυστυχώς, ένας κόσμος που θα ψηφίσει ό,τι του πει ο Μελισσανίδης).
Με δηλώσεις που μετά τις έπαιρνε πίσω και τις διόρθωνε, η Δού-ρου προσπάθησε να πει κάτι, χωρίς κανείς να καταλάβει τι είναι αυτό το κάτι. Κάθε φορά, όμως, κατέληγε με τη διαβεβαίωση ότι αυτή θέλει να κατασκευαστεί το γήπεδο. Με τι όρους; Επ’ αυτού δεν είπε τίποτα.
Αλήθεια, έψαξαν οι άνθρωπι του ΣΥΡΙΖΑ (όχι μόνο η Δούρου, αλλά και ο τροτσκιστής υποψήφιος δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας), αν το σχέδιο του Μελισσανίδη αφήνει αλώβητο το Αλσος Νέας Φιλαδέλφειας, έναν από τους τελευταίους πνεύμονες πρασίνου για μια τεράστια περιοχή (Φιλαδέλφεια, Ν. Ιωνία, Μεταμόρφωση κλπ.);
Προς το παρόν σταματάμε εδώ. Θα επανέλθουμε την επόμενη εβδομάδα μ’ ένα ρεπορτάζ που «θα σπάει κόκαλα» και τότε θα καλέσουμε την κα Δούρου και τους συντρόφους της να πάρουν θέση και όχι να παίζουν προεκλογικά παιχνιδάκια σε βάρος του περιβάλλοντος.