Εκτός από το χρήμα υπάρχει και η αγάπη, ο ρομαντισμός. Αγαπάς τον τόπο σου και υπάρχουν πολλοί τρόποι να το εκφράσεις. Δεν το μετανιώνω παρά τη ζημιά που έχω υποστεί, ήταν αναγκαίο για τον τόπο αυτές οι δύο εφημερίδες να μην κλείσουν, να μείνουν ανοιχτές, πιστές στις αρχές τους, και ένας υπέροχος κόσμος, ορισμένοι δημοσιογράφοι και αρθρογράφοι που είναι πάρα πολύ καλοί, να συνεχίσουν αυτό που κάνουν.
Βαγγέλης Μαρινάκης