Η ΑΝΤΑΡΣΥΑ δέχτηκε τις «περιποιήσεις» των χούλιγκαν-μπράβων του Μελισσανίδη, όταν πραγματοποίησε πολιτική εκδήλωση στη Νέα Φιλαδέλφεια (γράφουμε αναλυτικά στη σελίδα 12). Από την ιστοσελίδα της ΑΝΤΑΡΣΥΑ (https://antarsya.gr/node/4202) πληροφορούμαστε ότι μόλις στις 2 του περασμένου Μάρτη, το ΣΕΚ (συνιστώσα της ΑΝΤΑΡΣΥΑ) πραγματοποίησε στο Νέο Ηράκλειο (μια ανάσα δρόμος από τη Νέα Φιλαδέλφεια) πολιτική εκδήλωση με ομιλητές τους Νίκο Αγγελίδη, Δήμητρα Κυρίλλου και Πάνο Γκαργκάνα.
Ο Αγγελίδης παρουσιάζεται σαν δημοσιογράφος της ΕΡΤ και πράγματι είναι. Είναι, όμως, και διαχειριστής της οπαδικής ιστοσελίδας «ΑΕΚ-LIVE». Δηλωμένος οπαδός της ιδεολογίας «πάνω απ' όλα η ΑΕΚ» παίζει τον δικό του ρόλο στην οργάνωση του οπαδικού «στρατού», ενώ και ως δημοσιογράφος της ΕΡΤ έδρεψε δάφνες κιτρινισμού και γκεμπελισμού στη διάρκεια του περιβόητου «ντιμπέιτ» ανάμεσα στον δήμαρχο Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας και στον «πρότζεκτ μάνατζερ» του Μελισσανίδη. Από το 2014, που ο οπαδικός «στρατός» οργανώνει δολοφονικές επιθέσεις ενάντια σε όποιον αντιτίθεται στα σχέδια του Μελισσανίδη και ασκεί συστηματική τρομοκρατία στη Νέα Φιλαδέλφεια, ο συγκεκριμένος «δημοσιογράφος» όχι μόνο δεν έχει εκφράσει αντίθετη άποψη, αλλά εξακολουθεί να αποκρύπτει συστηματικά την αλήθεια για όσα συμβαίνουν, αλλά και να χαϊδεύει τ' αυτιά του χουλιγκάνικου τραμπουκαριού. Αυτό είναι η πελατεία του, άλλωστε.
Ρίξαμε μια γρήγορη ματιά στην εν λόγω ιστοσελίδα (η παραμονή περισσότερο χρόνο σ' αυτή μπορεί να προκαλέσει σοβαρές βλάβες στην υγεία) και δεν είδαμε την παραμικρή αναφορά και στην επίθεση τύπου «Καρφίτσα» κατά των μελών και φίλων της ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Σαν να μην έγινε ποτέ! Δεν μας εξέπληξε, φυσικά. Δεν περιμέναμε ν' αλλάξει την πολιτική του ο Αγγελίδης, επειδή το ΣΕΚ τον έβαλε ομιλητή σε εκδήλωσή του (με θέμα τα 100 χρόνια από την Οκτωβριανή Επανάσταση, μάλιστα). Ούτε αναρωτιόμαστε αν το ΣΕΚ ήξερε ποιον καλούσε (σιγά τον διανοούμενο, τη μεγάλη προσωπικότητα). Ηξεραν πολύ καλά ποιον καλούσαν, αλλά ο οπορτουνισμός τους δεν έχει όρια. Εκείνη την περίοδο τα διαδραματιζόμενα στη Νέα Φιλαδέλφεια ήταν γι' αυτούς αδιάφορα, ξένα. Μπορεί και σύντροφοί τους στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ (μέλη της Λαϊκής Συνέλευσης Νέας Φιλαδέλφειας) να δέχονταν τις απειλές και τον αποκλεισμό του στεκιού τους, αλλά για το ΣΕΚ μετρούσε μόνο το μικροπολιτικό παιχνίδι με παραγοντίσκους που παριστάνουν τους «ανθρώπους με επιρροή». Γι' αυτό και λειτούργησαν σαν «πλυντήριο» συνοικιακού τύπου.