♦ Σταματήστε τους. Δε ζούμε για να δουλεύουμε, αλλά δουλεύουμε για να ζούμε – Οχι στους νόμους που επιβάλλουν περισσότερη δουλειά με λιγότερα λεφτά. Οχι στην κατάργηση του 8ωρου. Ολοι στην 24ωρη απεργία (ΓΣΕΕ – ΕΚΑ)
Είδατε, μέχρι και οι γραφειοκράτες κατάλαβαν την αδυναμία τους. Σου λένε, εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, τουλάχιστον ας τους σταματήσουν οι άλλοι. Μετά εμείς ξέρουμε. Θα πούμε ότι εμείς κάναμε, εμείς δείξαμε, εμείς παλέψαμε. Σαν τις παλιές καλές εποχές. Τότε που κοκορεύονταν στις συνελεύσεις και έγλυφαν στα υπουργεία. Τώρα άλλαξαν οι καιροί. Εσφιξαν τα γάλατα. Τους πήραν χαμπάρι ότι είναι ξεδοντιασμένοι. Τους φτύνουν κι αυτοί λένε ότι βρέχει. Αμα καταντήσεις μαλθακός, τί άλλο μπορείς να κάνεις;
♦ Ολοι στην Πανεργατική Απεργία Τρίτη 26-7. Συγκέντρωση με το ΠΑΜΕ πλατεία Κάνιγγος 10 το πρωί. Δεν θα περάσει!! Θα το πολεμήσουμε με κάθε μορφή πάλης (Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας)
Σιγά παιδιά. Σιγά τα αίματα. Σιγά -παρότι οικοδόμοι- μη σκίσετε κανένα καλσόν. Σιγά – σιγά, γιατί μπορεί να χαρακτηριστείτε ύποπτοι, προβοκάτορες. Κάθε… μορφή πάλης. Ακόμη και ατομική τρομοκρατία!!! Ξέχασα. Η ατομική τρομοκρατία δεν είναι μορφή πάλης. Είναι επέμβαση των ιμπεριαλιστών ενάντια στο κίνημα. Αφαιρούμε λοιπόν την ατομική τρομοκρατία. Λάθος έκανε ο Λένιν. Η ένοπλη σύγκρουση δεν είναι ώριμη. Την αφαιρούμε κι αυτή. Τί μένει; Μια δεκάλεπτη συμβολική κατάληψη ενός οποιουδήποτε κρατικού κτιρίου. Με μεγάλη προσοχή, να είναι παρούσες οι κάμερες. Οι επόμενες μορφές πάλης στις παραλίες και στα ουζερί.
♦ Το κίνημα μεγαλώνει. Ανοιχτή εκδήλωση 20-7 Πλ. Κουμουνδούρου Θεατράκι. Ομιλητές από την περικύκλωση των G8 και τις απεργίες (Εργατική Αλληλεγγύη)
Προσέξατε, αγαπητοί αναγνώστες, ότι οι μαϊντανοί της ΟΣΕ δεν έβγαλαν αφίσα για την απεργία της 26 Ιούλη; Να κατάλαβαν ότι ματαιοπονούν να αρδεύσουν νίκες -όπως λένε- από αυτές τις απεργίες αποκλείεται. Να μην έχουν λεφτά δεν γίνεται. Γιατί θα πήγαιναν στη γραφειοκρατία, σε κανένα δήμαρχο, σε κανένα κρατικό οργανισμό και θα έπαιρναν. Για να λύσετε το γρίφο, αρκεί να συμμετέχετε στο καινούριο παιχνίδι του κρυμμένου θησαυρού. Στην 8η κρύπτη είναι κλεισμένος ένας ΟΣΕτζής που κύκλωσε την G8. Με την πικετούλα του, τη σφυριχτρούλα του, την φουσκίτσα του, με όλο τέλος πάντων τον εξοπλισμό του.