Χαιρετίζουμε το τρίτο παγκόσμιο συμπόσιο ενάντια στην απομόνωση, που γίνεται φέτος στο Βερολίνο.
Η απομόνωση είναι κοινό χαρακτηριστικό των συνθηκών κράτησης των κρατουμένων σε όλο τον κόσμο.
Συμμετέχουμε στον παγκόσμιο αγώνα ενάντια στον αποκλεισμό και την απομόνωση των καταπιεσμένων και των θυμάτων της εκμετάλλευσης, των εργαζομένων των μητροπόλεων αλλά και ολόκληρων χωρών.
Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμά σας προχωρούμε σε συμβολική απεργία πείνας από τις 19 έως τις 22 Δεκέμβρη συμπαραστεκόμενοι στο παγκόσμιο κίνημα ενάντια στην απομόνωση.
Οι πολιτικοί κρατούμενοι
της 6ης πτέρυγας των φυλακών Κορυδαλλού
Με αφορμή το Διεθνές Συμπόσιο κατά της Απομόνωσης, που διεξάγεται μεταξύ 15 και 18 Δεκέμβρη στο Βερολίνο, οι πολιτικοί κρατούμενοι στο παράρτημα της 6ης πτέρυγας των γυναικείων φυλακών Κορυδαλλού Σερίφης Θωμάς, Καρατσώλης Κώστας και Γεωργιάδης Διονύσης συμμετέχουμε στη συμβολική απεργία πείνας 19-22 Δεκέμβρη, διαμαρτυρόμενοι για τις συνθήκες απομόνωσης στις οποίες βρισκόμαστε και εκφράζουμε τη συμπαράστασή μας σε όσους βρίσκονται στην ίδια μοίρα με μας στις φυλακές όλου του κόσμου.