Στην τελική φάση βρίσκεται η προετοιμασία των εκδηλώσεων αλληλεγγύης που θα γίνουν σε μια σειρά πόλεις, ενόψει του εφετείου για την υπόθεση 17Ν, που θα αρχίσει στις 2 Δεκέμβρη στο έκτακτο τρομοδικείο του Κορυδαλλού.
Μέχρι στιγμής από τις Κινήσεις Αλληλεγγύης πληροφορούμαστε ότι εκδηλώσεις θα γίνουν στην Αθήνα, τη Θεσσαλονίκη, τα Γιάννινα, την Πάτρα, το Αγρίνιο, το Βόλο, την Καλαμάτα, την Καβάλα, την Κομοτηνή, την Ξάνθη, την Πάτρα. Οσες από τις συλλογικότητες σε εκτός Αθηνών πόλεις έχουν υλικό για τις εκδηλώσεις τους ας μας το στείλουν, για να υπάρξουν δημοσιεύματα στην «Κ» και στο διαδίκτυο.
Στην Αθήνα οι εκδηλώσεις Αλληλεγγύης θα κορυφωθούν με το δεύτερο ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ (το πρώτο είχε γίνει τον περασμένο Φλεβάρη, πριν από την έναρξη της δεύτερης δίκης για τον ΕΛΑ), που θα γίνει στην ΑΣΟΕΕ την Παρασκευή και το Σάββατο 25-26 Νοέμβρη. Το διήμερο θα περιλαμβάνει πληθώρα εκδηλώσεων, ενώ θα συμμετάσχουν καλεσμένοι και από το εξωτερικό.