♦ Nα υποθέσουμε ότι τον είδατε τον πίνακα «Τσίπρας σκεπτόμενος» ♦ Οχι; ♦ Θα σας μαλώσουμε ♦ Ολόκληρο συνεργείο κουβαλήθηκε στην Τήλο ♦ Για ν' απαθανατίσει (από ψηλά, για να θυμίζει πλάνο του Αγγελόπουλου) τον Τσίπρα ♦ Με φανελάκι και βερμούδα, με τον κώλο στηριγμένο σ' ένα βράχο και το βλέμμα καρφωμένο στα πέλαγα ♦ Ποιος παπαράτσι; ♦ Από τα υπόγεια του Μαξίμου διανεμήθηκε η φωτογραφία ♦ Με λεζάντα: ο πρωθυπουργός σκεπτικός ♦ Ουστ, ξεφτίλες ♦ «Τρόπος του λέγειν» ό,τι παπάρα λέει ο Καμμένος, κατά τον Τζανακόπουλο ♦ «Τρόπος του λέγειν» ότι οι δύο στρατιωτικοί μπορεί να απελευθερωθούν μετά από 15 χρόνια ♦ «Τρόπος του λέγειν» ότι ο Ερντογάν είναι τρελός ♦ Μιλάμε για άσκηση πολιτικής σε ασύλληπτα για τον κοινό νου επίπεδα ♦ Αμ' ο άλλος Καμμένος, που την πάτησε; ♦ Είπε κι αυτός μια φορά να βγει από τ' αριστερά στους συριζαίους ♦ Και κριτικάρισε το Μαξίμου για την υψηλών τόνων ανακοίνωση κατά της Τουρκίας ♦ Συμβουλεύοντας ότι δεν πρέπει η ελληνική κυβέρνηση να ρίχνει λάδι στη φωτιά ♦ Την ίδια ώρα που ο αρχηγός του χαρακτήριζε «τρελό» τον Ερντογάν ♦ Πραγματική παιδική χαρά ♦ Τον κυρ-Φώτη δεν τον καταλαβαίνουμε ♦ Ενώ έπρεπε να επαναλάβει τα περί «υπερτροφικού λόγου» του Καμμένου, αναζητώντας δικαίωση, αυτός το βούλωσε ♦ Τη μια μέρα σκαρφαλώνει σε μια σκάλα ακουμπισμένη σε κλούβα ♦ Την άλλη, ρίχνει μια παλαιστινιακή κουφίγια πάνω από το κοστούμι και διαδηλώνει ενάντια στο νέο σιωνιστικό έγκλημα στη Γάζα ♦ Οσο καραγκιόζης και να γίνεις, Λαφαζάνη, δεν πείθεις ♦ Επαναστάτης στα εξηνταφεύγα δε γίνεσαι ♦ Ούτε καν «επαναστάτης» ♦ Ο κόσμος σε ξέρει και από την καλή και από την ανάποδη ♦ Παρέα με τον Καμμένο και ο Γκλέτσος πασχαλιάτικα στις Οινούσσες ♦ Πήγε, λέει, με την ιδιότητα του έφεδρου καταδρομέα ♦ Για κάποιους η εφεδρεία κρατάει μέχρι βαθέος γήρατος ♦ Εμείς πάλι γιατί βλέπουμε εκλογική συνεργασία; ♦ Ανησύχησε, όμως, ο σιτεμένος κλαρινογαμπρός ♦ Είδε να γυαλίζει το μάτι των καταδρομέων ♦ Και φρόντισε να μας το πει ♦ Για να τ' ακούσει ο Ερντογάν και να χεστεί από το φόβο του ♦ Ο πρόεδρος, υπουργός και συγκυβερνήτης Πάνος, πάντως, εσχάτως δε φοράει στρατιωτικές στολές ♦ Είδε τον Ερντογάν με τη στολή παραλλαγής και φοβήθηκε τη σύγκριση ♦ Εννοούμε στα κιλά και εν γένει στον σωματότυπο ♦ Χάκερ χτύπησαν το Youtube ♦ Στη θέση βίντεο με διάσημα ποπ τραγούδια έγραψαν «Free Palestine» ♦ Εύγε! ♦ «Ξέρω ότι στο πασχαλινό τραπέζι θα υπάρχουν δύο κενές θέσεις σε κάθε ελληνικό σπίτι μέχρι την επιστροφή των δύο στελεχών μας», δήλωσε ο Καμμένος ♦ Εμείς πάντως δεν αφήσαμε κενές θέσεις ♦ Το ίδιο και στο σπίτι ενός μπάρμπα μου, απ' όπου περάσαμε για τα «χρόνια πολλά» ♦ Να θυμίσουμε μήπως πού έγραψε ο Ερντογάν την «απαίτηση» Γιούνκερ για αποφυλάκιση των δύο στρατιωτικών πριν από το ορθόδοξο Πάσχα; ♦ Υπάρχει, βέβαια, και του Αγίου Πνεύματος ♦ Μετά Δεκαπενταύγουστος και πάει λέγοντας ♦ «Μη μου θυμώνεις μάτια μου» τραγούδησε ο σέρβος ΥΠΕΞ Ντάτσις, αγκαλιά με τον Κοτζιά ♦ Μερακλωμένος έσπασε ένα πιάτο ♦ «Σπάστα όλα» του φώναξε, εξίσου μερακλωμένος , ο Κοτζιάς ♦ Αυτό δεν είναι τίποτα ♦ Την προηγούμενη φορά που πήρε μικρόφωνο ο Κοτζιάς τραγούδησε το «We are the world» ♦ Αγκαλιά με τον Τσαβούσογλου ♦ Και τους ΥΠΕΞ των χωρών του ΝΑΤΟ να του βαράνε παλαμάκια ♦