● Να πούμε «καλό χειμώνα»; ●●● Κακός, ψυχρός κι ανάποδος θα είναι και το ξέρουμε όλοι ●●● Αν όμως πρόκειται για την… κινηματική διάσταση του πράγματος, τότε ναι, καλό χειμώνα σε όλες και όλους ●●● Ο Αύγουστος, βέβαια, ήταν μήνας σαρωτικών επιθέσεων και προετοιμασίας σαρωτικών επιθέσεων ●●● Αλλά τα μπάνια του λαού δεν διαταράχτηκαν ●●● Η πολιτική αταραξία σφράγισε τα πάντα ●●● Ευτυχώς που υπάρχει και ο υστερικός τέως τηλεπλασιέ βιβλίων για να μας υπενθυμίζει την κατάσταση ●●● Το καλοκαιρινό «success story» του «πρωτογενούς πλεονάσματος» το βύθισε στα βαθιά ο Σόιμπλε ●●● Τώρα έχουμε το φθινοπωρινό «success story» που πήρε τον τίτλο «έτοιμη για σκληρή διαπραγμάτευση με την τρόικα δηλώνει η κυβέρνηση» ●●● Σιγά μη σκίσετε κάνα καλσόν, Αντώνη και Μπένι ●●● Ποιος έσπευσε να υπερασπιστεί τη Διβάνη, μετά την επίθεση που δέχτηκε για τις αισχρότητές της για το 19χρονο που τον σκότωσαν για ένα εισιτήριο; ●●● Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Τατσόπουλος ●●● Το γεγονός ότι συνεργάστηκαν στο ΕΚΕΒΙ, επί κυβέρνησης Γιωργάκη, είναι φυσικά… τυχαίο ●●● Δηλαδή, επειδή συνευρέθησαν Σημίτης-Γιωργάκης-Μπένι, επίκειται η… επανάκαμψη του ΠΑΣΟΚ ●●● Ετσι είναι, αν έτσι νομίζετε, κύριοι και κυρίες των ΜΜΕ ●●● Μόνο που τα παραμύθια πρέπει να ‘χουν και δράκο ●●● Πόσους «βλαχοδήμαρχους» θα έχει στους συνδυασμούς του την προσεχή άνοιξη ο ΣΥΡΙΖΑ; ●●● Κάποιος θα τους μετρήσει, δεν μπορεί ●●● Εκτός αν μετά την αποχώρηση από το ΠΑΣΟΚ και την προσχώρηση στον ΣΥΡΙΖΑ φεύγει το «βλαχο» και μένει το «δήμαρχος» ●●● Δεσποινίς ετών 39 το ΠΑΣΟΚ; ●●● Οχι ιερόσυλες συγκρίσεις, παιδιά ●●● Με κάτι άλλο θα ‘πρεπε να παρομοιαστεί, αλλά δεν γράφεται, ένεκα ο νόμος περί Τύπου ●●● Αν ο Πρετεντεράκος δεν έγραφε: «πάντα πίστευα ότι ο αντιαμερικανισμός είναι ο σοσιαλισμός των ηλιθίων», θ' ανησυχούσαμε (λέμε τώρα) για την υγεία του ●●● Τα ίδια έγραφε, βλέπετε, την περίοδο των βομβαρδισμών στη Γιουγκοσλαβία ●●● Τα ίδια γράφει κάθε φορά που πρέπει να στηρίξει την αμερικάνικη ιμπεριαλιστική πολιτική ●●● Αυτή είναι η δουλειά του, βρε αδερφέ, και στα γεράματα μόνο λόγω ασθένειας ή συνταξιοδότησης αλλάζει κανείς δουλειά ●●● Αν κάνει τη δουλειά του Πρετεντέρη, φυσικά, όχι αν είναι εργαζόμενος ●●● Ο Ν. Μπίστης δήλωσε ότι ενδέχεται και να αποχωρήσει από τη ΔΗΜΑΡ ●●● Είδηση θ' αποτελούσε μόνο το αντίθετο ●●● Οπως καταλαβαίνετε, η στήλη την περασμένη Τρίτη βρέθηκε μπροστά σε αμλετικό δίλημμα ●●● Να πάει στη φιέστα του Μπένι ή στη φιέστα του Ανδρέα; ●●● Προτίμησε τη δεύτερη και αποζημιώθηκε ●●● Αυτά δεν ήταν εγκαίνια γραφείων κόμματος, ήταν εγκαίνια ποδοσφαιρικού γηπέδου στην Ανω Κορακοραχούλα ●●● Χοροστατούντος του ιερέως, βεβαίως, και με τον πρόεδρο Ανδρέα να σταυροκοπιέται ευλαβώς ●●● Οπου βλέπεις μεγάλο σταυρό φύλαγε τα ρούχα σου, έλεγαν παλιά στο χωριό μου, αλλά αυτά ίσχυαν μόνο για κάτι τοκογλύφους, ρουφιάνους και βλαχοδήμαρχους ●●● Οχι για σωτήρες ●