● 250 ευρώ είναι ο βασικός μισθός στη Βραζιλία, στην κατά Τσίπρα χώρα-πρότυπο ●●● Οπότε, με τα διπλά στην Ελλάδα θα πρέπει να είναι και ευχαριστημένοι οι έλληνες εργάτες ●●● Μαλάκα αποκάλεσε ο Βενιζέλος τον Στουρνάρα ●●● Ατάραχος αυτός, προτίμησε να μην απαντήσει ●●● Είναι ζήτημα ταμπεραμέντου ●●● Να δούμε ποιος από τους δύο θα γελάσει τελευταίος ●●● «Κάφρος είναι ο άνθρωπος και αγράμματος» ●●● Ο Πάγκαλος για τον Τσίπρα ●●● Ακολούθησαν μαθήματα γαλλικών στον Βενιζέλο ●●● Ασε, μεγάλε, κανένας δεν ασχολείται μαζί σου πια ●●● Βγες στη λίμνη της Βουλιαγμένης με τάνγκα, μπας και δεις τηλεόρασης πρόσωπο ●●● Καυγάς ΣΥΡΙΖΑ – Συγκροτήματος Ψυχάρη για τον όγκο της συγκέντρωσης του πρώτου στο Σύνταγμα ●●● Ηταν μεγαλειώδης, λένε οι ΣΥΡΙΖΑίοι ●●● Επειδή ο όρος «μεγαλειώδης» σχετικοποιείται απόλυτα, μήπως να μας έδιναν και μια τάξη μεγέθους; ●●● Κατ’ εκτίμησή τους ●●● Τεράστιος ο κατηγορούμενος ως τοκογλύφος Καραμπέρης ●●● Ολα τα ‘κανε για το τζόγο, είπε, κι άμα βγει από τη φυλακή θα φτιάξει ίδρυμα για απεξάρτηση από το τζόγο ●●● Εμάς, πάντως, αυτός ο άνθρωπος της νύχτας δεν μας φάνηκε χειρότερος από κάτι τραπεζίτες ●●● Είναι να μην πάρει εμπρός το πουλέν της στήλης, ο Μιχελογιαννάκης ●●● Εκανε αναφορά στον πρόεδρο της Βουλής, διότι στο πάτωμα, κάτω από την πόρτα του γραφείου του ΓΑΠ, είναι χαραγμένος σταυρός και δεν είναι δυνατόν να πηγαίνει η κάθε καθαρίστρια και να τον σαρώνει με τη σφουγγαρίστρα! ●●● Κάτι γρατζουνιές από το άνοιξε-κλείσε της πόρτας είναι, τυχαία όμως μοιάζουν με σταυρό; ●●● Εφτά χρονάκια κάθειρξη για συμμετοχή στο περιβόητο παραδικαστικό κύκλωμα έφαγε ο περιβόητος Μαντούβαλος ●●● Λέτε να ξαναεμφανιστεί στη δίκη της ΣΠΦ; ●●● Φυσικά, του έδωσαν αναστολή! ●●● Οι φυλακίσεις είναι για αγωνιστές, όχι για ακροδεξιούς πολιτευτάδες ●●● Το άλλο πουλέν της στήλης, ο Βύρων, απέδειξε για μια φορά ακόμη ότι είναι γνήσιος σαμουράι ●●● Κατέθεσε ερώτηση καταγγέλλοντας την αναλγησία σε βάρος του Λάκη Γαβαλά ●●● Σε δυο μέρες ο μόδιστρος-τηλεπερσόνα είχε αποφυλακιστεί ●●● Ποιος από το τρίο ξεφτίλα αισθάνθηκε λιγούρα και παρήγγειλαν τοστ με γαλοπούλα και τυρί; ●●● Τα χλαπάκιασαν τελικά ή έμειναν στο πιάτο; ●●● Οι τηλερεπόρτερ έκαναν άψογα τη δουλειά τους ●●● «Ευχάριστο θέαμα» χαρακτήρισε τα «ντουραναντάμ» ο αντιπρόεδρος της τουρκικής κυβέρνησης Μπουλέντ Αρίντς ●●● Ηταν σαν να ‘λεγε: καθήστε όσο θέλετε όρθιοι και ακίνητοι. Μόλις σφίξουν λίγο οι ζέστες, δε θ’ αντέχετε πάνω από μισάωρο ●●● Δυστυχώς γι’ αυτόν, εκείνο που συνεχίστηκε δεν ήταν τα «ντουραναντάμ», αλλά οι συγκρούσεις στο δρόμο ●●● Μέσι, αγόρι μου, κλώτσα τη μπάλα, που το κάνεις υπέροχα, και πάψε να μιλάς ●●● Στη ζωή του έχει διαβάσει μόνο ένα βιβλίο: την αυτοβιογραφία του Μαραντόνα! ●●● Δεν μπορεί, κάτι πίνει αυτός ο γκαφατζής ο Στάινμπρουκ ●●● Τελευταίο κατόρθωμά του: σε συνέντευξή του στο «Βήμα» χαρακτήρισε τον ΣΥΡΙΖΑ «εξτρεμιστική ακροαριστερή οργάνωση»! ●●● Ούτε ο Σόιμπλε το τόλμησε ●