● Εκθαμβοι μείναμε ●●● Μιλάμε πάθαμε την πλάκα μας ●●● Ποιος Μελισσανίδης, ποιος Μάρας, ποιος Ταμπάκος; ●●● Το τρίο ξεφτίλα είναι οι τρεις αυτοί μαζί, συν δυο ρώσοι, τρεις λευκορώσοι και πέντε κινέζοι γυμναστές ●●● Το πρόγραμμα έχει βελτιωθεί και έχει γίνει εκθαμβωτικό ●●● Εκεί που παλιά έκαναν μια απλή κωλοτούμπα, τώρα κάνουν δεκάδες θεαματικές φιγούρες, ανακατεύουν από φλαμένγκο μέχρι καλαματιανό και προσγειώνονται με διπλό τόλουπ στο τέλος ●●● Αφού βρήκα τον Αλέξη Κωστάλα στο προαύλιο της ΕΡΤ, τον ρώτησα και μου απάντησε πως ούτε αυτός θα μπορούσε να περιγράψει το νέο πρόγραμμα του τρίο ξεφτίλα ●●● Οι ξεφτιλοενώσεις, των ξεφτιλοδημοσιογράφων, που διευθύνονται από κάτι ξεφτιλοσυνδικαλιστές ροζ χρώματος, έσπευσαν να χαιρετίσουν την απόφαση του ΣτΕ ●●● Το ίδιο και ο ΣΥΡΙΖΑς ●●● Ηλιθιότητα, ο συνήθης οπορτουνισμός ή και κάτι… περισσότερο; ●●● Η Μέρκελ στήριξε ανοιχτά τον Σαμαρά ●●● Μας έδωσε την καλύτερη απόδειξη ότι τον έχει εντάξει στη σφαίρα της επιρροής της ●●● Κατανοητό και το γεγονός ότι ο Σαμαράς δεν παίρνει πρόσκληση ούτε για μια συνάντηση στο πόδι με τον Ομπάμα ●●● Αντίθετα από τους Γερμανούς, οι Γάλλοι έχυσαν χολή και όξος ●●● Και με τα ΜΜΕ τους και με την περιβόητη δήλωση του ΥΠΕΞ Λοράν Φαμπιούς ●●● Παλιά… σεξεργάτρια ο Φαμπιούς, κάρφωσε τον Σαμαρά διότι συμπεριφέρεται ως γερμανικός ποιμενικός και όχι ως γαλλικό κανίς ●●● Και μην ακούσω για αλληλεγγύη στον Μπένι και άλλα τέτοια κωμικά ●●● Σιγά μη δίνουν δεκάρα για τον Μπένι ο Ολάντ, ο Φαμπιούς και τ’ άλλα κοράκια της γαλλικής σοσιαλδημοκρατίας ●●● Το περιβάλλον Μπένι κατηγορεί τον Σαμαρά ότι «δεν έχει μπέσα» ●●● Διότι απεκάλυψε την τρίωρη κρυφή συνάντηση του τρίο ξεφτίλα στο σαμαρέικο στη Μουρούζη ●●● Αλήθεια, υπάρχει μπέσα στην αστική πολιτική; ●●● Η στήλη δεν μπόρεσε να διασταυρώσει την είδηση, ότι στο γραφείο του Τσίπρα στην Κουμουνδούρου ανήρτησαν το πορτρέτο του Σαμαρά με τη λεζάντα «Ο ευεργέτης της παράταξης» ●●● Ξέρεις τι είναι να ‘σαι πεθαμένος και να ‘ρχεται ο εχθρός σου να σου δίνει το φιλί της ζωής; ●●● Πάντως, και γαμώ τους σχεδιαστές πολιτικής στρατηγικής είναι ο Χρύσανθος, ο Μουρούτης, ο Σταμάτης και ο Μπαλτάκος ●●● Αλλά και ο Σαμαράς, γάτος με πέταλα (στ’ αυτιά, όχι στα πόδια) ●●● Η στήλη αισθάνεται περήφανη για ένα από τα πουλέν της, τον τεράστιο Μιχελογιαννάκη ●●● Εστειλε το προσωπικό του φαν κλαμπ (είναι τεράστιο, όπως ο ίδιος) να γραφεί στην Τοπική Οργάνωση Δυτικών Συνοικιών Ηρακλείου του ΣΥΡΙΖΑ ●●● Τα ‘παιξαν οι παραδοσιακοί ΣΥΡΙΖΑίοι και εξέδωσαν μια ρατσιστική ανακοίνωση, καταγγέλλοντας «τη μαζική και καθοδηγούμενη εγγραφή ανθρώπων» στην οργάνωση ●●● Δηλαδή, δε θέλουν τους αγνούς ψηφοφόρους; ●●● Νάτος, νάτος ο πρωθυπουργός φώναζαν οι νεοναζί στον φύρερ τους ●●● Αλλά ο φύρερ τους μάζεψε ●●● «Η πολιτική δεν είναι καβγάς μεταξύ νευρικών κουτσαβακίων, είναι χειρισμοί και δράσεις λογικής, σύνεσης και ευθύνης», δήλωσε ο τεράστιος Μπάιρον, επιτιμώντας και τον Σαμαρά ●