● Δεν ξέρω αν το προσέξατε ή διέφυγε της προσοχής σας, αλλά ο Ολάντ, στην ομιλία του στη φιέστα του SPD, επέλεξε να υμνήσει την «Ατζέντα 2010» του Σρέντερ ●●● Δηλαδή, ό,τι πιο αντεργατικό γνώρισε μεταπολεμικά η Γερμανία ●●● Είναι ο «νέος άνεμος» που μας έλεγε ο ΣΥΡΙΖΑ… ●●● Κάθε μέρα ανακαλύπτουμε πόσο μπροστά ήταν, τελικά, ο Γιωργάκης ●●● Αυτός ήθελε να κάνει την Ελλάδα «Δανία του Νότου» και τον έφαγε το ευρωπαϊκό κατεστημένο, για να φέρει τον Σαμαρά που θέλει να μας κάνει «Ιρλανδία του Νότου» ●●● Και με πανάκριβη τη «Γκίνες» ●●● Ο Τσαυτάρης «αναβιώνει τα Θεσμοφόρια», έναν «αρχαίο γυναικείο αγροτικό θεσμό» ●●● Τύφλα να 'χει η χούντα με τις γιορτές της «πολεμικής αρετής των Ελλήνων» ●●● Τι άλλο θα μπορούσε να περιμένει κανείς από τον διαφημιστή των μεταλλαγμένων; ●●● Ο έτερος της πολιτικής ηγεσίας του ΥΑΑΤ, κάποιος Μάξιμος Χαρακόπουλος, δεν ανταλλάσσει ούτε καλημέρα με τον Τσαυτάρη ●●● Θεωρεί ότι του κλέβει όλη τη δόξα με τις διασυνδέσεις του ●●● Γι' αυτό και παίρνει καθημερινά τα βουνά και τα λαγκάδια, φροντίζοντας να στέλνει δελτία Τύπου συνοδευόμενα από διάφορα βουκολικά ενσταντανέ από τις περιπλανήσεις του ●●● Μετά την παρουσία του στην «κουρά των προβάτων», μας ενημέρωσε ότι βάδισε στους «Δρόμους του κρασιού της Βορείου Ελλάδας» ●●● Περιμένουμε με αγωνία τα ενσταντανέ από τη σεπτεμβριανή περιπλάνησή του στα ρακοκάζανα ●●● Επειδή με τον εν λόγω αν.υπ. αισθανόμαστε μια οικειότητα, θα τολμήσουμε να προτείνουμε μια καλή ιδέα ●●● «Ο Μάξιμος Χαρακόπουλος σε χοχλιδογιορτή στα ηρωικά Σφακιά» ●●● (Συστήνονται ωτασπίδες, επειδή εκεί παίζουν μπαλωθιές) ●●● Θα παρακαλούσαμε διάφορες «σοβαρές» στήλες της «Κόντρας» να μη μας παίρνουν τη μπουκιά από το στόμα ●●● Ο Νικολόπουλος, ο Κατσανέβας, μη σας πω και ο Λοβέρδος είναι της αποκλειστικής αρμοδιότητας της στήλης ●●● Κάπως πρέπει να καλύπτουμε και μεις την ύλη μας ●●● «Οι αστυνομικές δυνάμεις που ήταν παρόντες στον χώρο» ●●● Από ανακοίνωση της Ν.Ο. Θεσσαλονίκης των νεοναζί ●●● Αρχαιόπληκτοι μεν, αστοιχείωτοι δε ●●● Αντε μπράβο, γιατί είχαμε πάθει στέρηση ●●● Οπως μας ενημέρωσε ο σφουγγοκωλάριος Γ. Ελενόπουλος, «για τον κ. Παπανδρέου ο κύκλος του εξωτερικού έχει ολοκληρωθεί» και πλέον «η παρουσία του στη χώρα θα είναι εντονότερη» ●●● Μπένι, πες αλεύ-ρι… ●●● Ο Βενιζέλος τα ρίχνει στον Βρούτση (για το μπλοκάρισμα του γνωστού προγράμματος κοροϊδίας ανέργων) και ο Βρούτσης στον εκλεκτό του Βενιζέλου Ηλία Κικίλια ●●● Κατά τα άλλα, είναι μια ωραία ατμόσφαιρα στη συγκυβέρνηση ●●● Ο Μπουμπούκος είπε ότι την Ρεπούση την πιάνει υστερία! ●●● Tην Κυριακή μια πρωτοσέλιδη συνέντευξη «νααα!» (μετά συγχωρήσεως) του Τσίπρα στο «Εθνος» ●●● Τη Δευτέρα ομιλία Τσίπρα κατά των «νταβατζήδων» (υποτίθεται) ●●● Ποιος δουλεύει ποιον; ●●● «Αριστερά ή Δεξιά το πραγματικό δίλημμα», έγραφε ο πηχιαίος τίτλος στο πρωτοσέλιδο της κυριακάτικης «Αυγής» ●●● Να υποθέσουμε ότι ο Καμμένος ανήκει στην Αριστερά; ●●● Από πεντάστερος μονάστερος έμεινε ο Γκρίλο στις δημοτικές εκλογές ●●● Για τον Κατσανέβα δεν λέμε τίποτα, αλλά και στον ΣΥΡΙΖΑ θα ‘χουν ένα προβληματάκι ●●● Ηταν, βλέπετε, υποψήφιος σύμμαχος ●