● Αντε πάλι με το παιχνίδι του καλού και του κακού μπάτσου μέσα στο ΠΑΣΟΚ ●●● Κακός ο Παπακωνσταντίνου, καλός ο Ρέππας ●●● Κακός ο Παναγόπουλος, καλή η ΠΑΣΚΕ ΟΤΑ ●●● Οταν χάσουν την εξουσία, θα είναι και πάλι όλοι μαζί και θα καταγγέλλουν την επόμενη κυβέρνηση ●●● Πόσες φορές πρέπει να γίνει αυτό ακόμη για να καταλάβουμε πως άλλος είναι ο δρόμος; ●●● Ο δρόμος της ανεξάρτητης πολιτικής οργάνωσης της εργατικής τάξης ●●● Aυτό το καλοκαίρι, όπως, καταλαβαίνετε, θα τη βγάλουμε με νεράκι και μόνο από τη βρύση ●●● Αναψυκτικά και εμφιαλωμένα θα έχουν ειδικό φόρο κατανάλωσης και θα βγάλουν… φτερά ●●● Οταν ένας πολιτικός ρετάρει συνεντευξιαζόμενος με τον πιο φιλικό δημοσιογράφο που θα μπορούσε να βρει, παναπεί ότι διαισθάνεται το τέλος του ●●● Για τον Παπακωνσταντίνου και τον Παπαχελά λέμε ●●● Ευτυχώς εμείς δεν τρώμε σε γκουρμέ εστιατόρια ●●● Γι’ αυτό και δεν αγανακτήσαμε επειδή η κυβέρνηση δεν έδωσε στη δημοσιότητα τα ονόματα των 21 εστιατορίων που πιάστηκαν να πουλάνε το κατεψυγμένο κρέας για φρέσκο ●●● Παιδιά, όσοι παραμυθιάζεστε μ’ αυτά, έχετε υπόψη σας ότι οι «περίεργες» σος είναι για να καλύπτουν τη μπαγιατίλα ●●● Ενώ άμα φας σουβλάκι από τα «Φιλαράκια», εδώ δίπλα στην Κόντρα, χορταίνεις και μένεις… ντυμένος ●●● Μετανάστες οι ιδιοκτήτες, πολυεθνική η σύνθεση της πελατείας, γινόμαστε… μια ωραία ατμόσφαιρα ●●● Α, τώρα που το θυμηθήκαμε, θα θέλαμε να ρωτήσουμε κάτι ●●● Με όλο το θάρρος, βέβαια ●●● Οταν ένας υπουργός ζητεί σύγκληση του υπουργικού συμβούλιου και τους παρουσιάζει ένα μεγαλοφυές πρόγραμμα, προβάλλοντάς τους και διαφάνειες από το λάπτοπ και αυτοί σηκώνουν τα χέρια και το ψηφίζουν και μετά από λίγες μέρες το πρόγραμμα απορρίπτεται από τις Βρυξέλλες, ο υπουργός το ξαναγράφει, τους το ξαναπαρουσιάζει με το λάπτοπ κι αυτοί το ξαναψηφίζουν, τι ακριβώς φαινόμενο έχουμε; ●●● Μη μας πείτε «την παιδική χαρά του Γιωργάκη» ●●● Γιατί αυτοί μια χαρά περνάνε, αλλά τα έξοδα τα πληρώνουμε εμείς ●●● Πολλή ξεφτίλα, όμως, ρε παιδιά ●●● Σιγά, όμως, μην το πάρει κατάκαρδα ο Παπακωνσταντίνου ●●● Ξεφτίλα δευτέρα φύσις ●●● Το σύνδρομο Κοέλιο κυνηγά τον Σαμαρά ●●● Οχι του Πάολο, του συγγραφέα, του Πέδρο Πάσος, του αρχηγού της πορτογαλικής δεξιάς ●●● Ο οποίος υπέγραψε προεκλογικά το Μνημόνιο κι εκεί που έριχνε δέκα μονάδες στον Σόκρατες, στα τελευταία γκάλοπ έρχεται δεύτερος και καταϊδρωμένος ●●● Χωρίς τελετή εγκαινίων έμεινε η φετινή έκθεση βιβλίου ●●● Πού να τολμήσει υπουργός να σκάσει μύτη σε δημόσιο χώρο; ●●● Αλλά και ο δήμαρχος, που είχε ανακοινωθεί ότι θα κόψει την κορδέλα, το ξανασκέφτηκε και δεν πήγε ●●● Μέσα σε τέσσερις μήνες ο πολύφερνος Καμίνης κατάφερε να γίνει πρόσωπο μισητό ●●● Ο ατσαλάκωτος Paul Γερουλάνος, όμως, είπε να το αποτολμήσει και να πάει στη Φιλαδέλφεια ●●● Οταν είδε την… υποδοχή, όμως, έκανε μεταβολή και… τρεχάτε ποδαράκια μου να μη σας χέσει ο κώλος μου ●●● Πλάκα θα έχει το καλοκαίρι να τους κράζουν και στη Μύκονο ●