● 2.080 άνθρωποι υπέγραψαν δήλωση συνευθύνης με τα υπό κατηγορίαν μέλη της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης στους απεργούς πείνας μετανάστες ●●● Αριθμός εντυπωσιακός, αν σκεφτούμε ότι δεν έγινε καμιά ιδιαίτερα πλατιά καμπάνια ●●● Μέχρι τώρα είχαμε το Μνημόνιο, στο εξής θα έχουμε τον οδικό χάρτη ●●● Αυτό είναι το νέο πασοκικό σλόγκαν για τα πρόσθετα αντιλαϊκά και αντεργατικά μέτρα της περιόδου 2012-2014 ●●● Το επαναλαμβάνουν σε κάθε συνέντευξή τους Παπακωνσταντίνου, Σαχινίδης και Κουσελάς ●●● Αλήθεια, πιστεύουν ότι με σλόγκαν μπορούν να κρύψουν την αλήθεια; ●●● Μούγκα ο Γιωργάκης στη σύνοδο κορυφής των Βρυξελλών ●●● «Σουρεαλιστική» τη χαρακτήρισε ο πρωθυπουργός του Βελγίου, έγινε της π…ας, θα λέγαμε εμείς ●●● Αλλά ο Γιωργάκης μούγκα ●●● Είναι καιρός τώρα να τα βάζεις με την Αγκέλα και τον Νικολά ●●● Και οι μαγκιές στο εσωτερικό; ●●● Σ’ αυτή τη φάση μας τελείωσαν κι αυτές ●●● Εμείς, πάλι, γιατί δεν αισθανόμαστε καμιά συμπάθεια για τον «διωκόμενο» πρύτανη Πελεγρίνη; ●●● Προφανώς γιατί λειτουργεί και απενοχοποιητικά για τον πρύτανη των ΜΑΤ ●●● Δημοσιογράφος δηλώνει ως επάγγελμα ο υπουργός Γεωργίας Κ. Σκανδαλίδης στη δήλωση «πόθεν έσχες» ●●● Μήπως μπορεί να μας πει σε ποιο ακριβώς Μέσο εργαζόταν πριν γίνει υπουργός; ●●● Και μια που μιλάμε για Μέσα και δημοσιογράφους, μήπως μπορεί να μας πει ο Κωστάκης τι σκοπεύει να κάνει με την υπόθεση Φλαούνα; ●●● Για τον «πράσινο» καναλάρχη λέμε, που για σχεδόν δυο δεκαετίες μισθοδοτούνταν παράνομα από το υπουργείο Γεωργίας ●●● Ο Φλαούνας πιάστηκε «με τη γίδα στην πλάτη», ύστερα από δικά μας ρεπορτάζ και η εισήγηση του ●●●είναι σαφής ●●● Να επιστρέψει τα λεφτά εντόκως (μιλάμε για μισό εκατομμύριο περίπου), να σταλεί ο φάκελος στον εισαγγελέα για τα περαιτέρω και να διαταχθεί ΕΔΕ για την αναζήτηση πειθαρχικών ευθυνών ●●● Αράχνιασε η υπόθεση στο συρτάρι της Μπατζελή, αραχνιάζει μήνες τώρα και στο συρτάρι του Σκανδαλίδη ●●● Ρε, μπας κι είχε καμιά σχέση με τον καναλάρχη της Μεσσηνίας ο… δημοσιογράφος Κ. Σκανδαλίδης; ●●● ‘Η μπας και τους κρατάει από κάπου ο Φλαούνας και τον καλύπτουν τόσο προκλητικά; ●●●«Σε αυτή τη Σύνοδο Κορυφής δεν υπήρξε καμία απόφαση. Δεν υπάρχει τίποτα. Εχουμε πει ότι θα περιμένουμε να έρθει η πρόταση ολοκληρωμένη για να μπορούμε να τοποθετηθούμε», δήλωσε ο εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ ●●● Μας δουλεύουν οι Πασόκοι, μας δουλεύουν και οι Δεξιοί ●●● Γιατί κι αυτοί είναι υπέρμαχοι της «ανταγωνιστικότητας» ●●● Δηλαδή, της καρατόμησης των εργατικών δικαιωμάτων και της «κινεζοποίησης» του ελληνικού προλεταριάτου ●●● «Τι θα γίνει αν αναπτυχθεί το ίδιο κίνημα και κατά των ιδιωτών, στο ταξί, στο εστιατόριο, στον κινηματογράφο, στον κουρέα;», αναρωτιέται ο Πάγκαλος για το κίνημα «δεν πληρώνω» ●●●Τόσο φτηνιάρης πια… ●●● Να τον χαίρεστε τον κύριο Καμίνη όσοι και όσες χαρήκατε με την εκλογή του ●●● Ακόμα και ο Κακλαμάνης ψήφισε ψήφισμα υπέρ των μεταναστών απεργών πείνας, αλλά ο Καμίνης και η κλίκα του καταψήφισαν και δεν πέρασε ●●● Βασιλικότερος του βασιλέως ●