● Πολιτικοί αλήτες ●●● Μόνο αυτός ο χαρακτηρισμός ταιριάζει σε όσους όχι μόνο δεν κούνησαν το δαχτυλάκι τους για να στηρίξουν τον αγώνα των 300 απεργών πείνας μεταναστών, αλλά και χτυπούν ύπουλα και πισώπλατα όσους εκφράζουν έμπρακτα την αλληλεγγύη τους ●●● Δυστυχώς, δεν είναι μόνον ο Περισσός σ’ αυτή τη στάση ●●● Προβοκατόρικα άρθρα διαβάσαμε και από άλλους, όπως ο γραμματέας της ΚΟΕ και ο Παπακωνσταντίνου του ΝΑΡ ●●● Λογοκοπούν θεωρητικολογώντας, για ν’ αποφύγουν ν’ απαντήσουν σ’ ένα απλό ερώτημα ●●● Πρέπει να σταθούμε αλληλέγγυοι σ’ αυτόν τον αγώνα ή όχι; ●●● Ομως, ο αγώνας συνεχίζεται ●●● Μετρώντας τους παρόντες και όχι τους απόντες ●●● Βαρύτατη προσβολή του κοινοβουλίου και των κομμάτων συνέβη την περασμένη Δευτέρα ●●● Ακούς εκεί, ο πρόεδρος των εργαζόμενων του Μετρό να θελήσει να καταθέσει μόνο ένα υπόμνημα και να φύγει ●●● Πάλι καλά που δεν τον καταδίκασαν για εσχάτη προδοσία ●●● Μα δεν καταλαβαίνουν ότι με κάτι τέτοια «φουντώνουν» πιο πολύ τον κόσμο; ●●● Ξύλο θα τρώνε έτσι και δοκιμάσουν να κυκλοφορήσουν δημόσια ●●● Για να μην ξεχνιόμαστε ●●● Και το κόμμα του Μουμπάρακ, το ΝDP (Εθνικό Δημοκρατικό Κόμμα), είναι μέλος της «Σοσιαλιστικής Διεθνούς» ●●● Οπως ήταν και το κόμμα του Μπεν Αλι της Τυνησίας ●●● Με πρόεδρο τον Γιωργάκη, βεβαίως, βεβαίως ●●● Ο οποίος Γιωργάκης διέγραψε τον Μπεν Αλι μόνον όταν γκρεμίστηκε από την εξουσία, αφού πρώτα δολοφόνησε τόσες δεκάδες διαδηλωτών ●●● Οταν εργαζόμενοι όπως οι γιατροί φτάνουν στο σημείο να συγκρουστούν με τα ΜΑΤ και να καταλάβουν το ισόγειο του υπουργείου Υγείας, τότε τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά για την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ ●●● Ας σκεφτούμε μόνο, πόσο πιο αποτελεσματικοί θα ήταν οι αγώνες, αν όλες οι επιμέρους εκφάνσεις τους ενιαιοποιούνταν ●●● Αυτό, όμως, δεν μπορεί να γίνει από μόνο του ●●● Να γιατί χρειάζεται η πολιτική οργάνωση της εργατικής τάξης ●●● Διαδήλωση των οδηγών της ΕΘΕΛ έξω από τη ΓΣΕΕ ●●● Παναγόπουλε, τ’ ακούς; ●●● Οι φραπέδες ήταν μόνο η αρχή ●●● Μέχρι πότε θα σε σώνουν τα ΜΑΤ από την οργή της εργατικής τάξης; ●●● Και τώρα τι θα γίνουμε χωρίς Μεσογειακούς Αγώνες; ●●● Πώς θα δοξαστεί το έθνος, η φυλή, η ράτσα μας; ●●● Κακούργα κενωνία, που πότε μας απογειώνεις και πότε μας ρίχνεις στα τάρταρα ●●● Ελπίζουμε να πρόλαβαν τα «καλόπαιδα» να κάνουν τις μπάζες τους μέχρι τώρα ●●● Ποια καλόπαιδα; ●●● Ελάτε, δεν σας θέλω αφελείς ●●● Γιατί οι Πασόκοι αδιαφόρησαν για τους Μεσογειακούς; ●●● Γιατί τους είχαν κλείσει οι απέναντι, οπότε δεν υπήρχε «ενδιαφέρον» ●●● «Θα πάρουμε τα όπλα όπως στην Αίγυπτο», δήλωσε ο Κουλουμπαρίτσης της ΕΘΕΛ ●●● Σιγά μη σου φύγει κάνας πόντος ●●● Αλλωστε, ούτε στην Αίγυπτο πήραν τα όπλα ●●● Ενώ από την πρώτη μέρα κανάλια, φωτορεπόρτερ και δημοσιογράφοι στριμώχνονταν είτε στη Νομική είτε στην Ηπείρου, από την περασμένη Τρίτη εξαφανίστηκαν ξαφνικά όλοι μαζί ●●● Οχι, καλέ, δεν έπεσε γραμμή… σύμπτωση ήταν ●