● Καλή αγωνιστική χρονιά σε όλες και όλους ●●● Ευχές, χωρίς «είθε» ●●● Διότι το «είθε» σημαίνει ότι πρέπει να περιμένουμε από κάποιους άλλους να κάνουν αυτά που αφορούν εμάς ●●● Την τύχη μας την κρατάμε στα χέρια μας ●●● Οσο για μας, τα καθήκοντά μας τα ξέρουμε ●●● Ας τα φέρουμε σε πέρας με μεγαλύτερο ενθουσιασμό, με περισσότερη αποφασιστικότητα, με περίσσεια διάθεσης ●●● Ας κόψουμε ένα μεγαλύτερο κομμάτι από την ατομικότητά μας, για να το προσφέρουμε στη συλλογική μας υπόθεση ●●● Κουλουβάχατα στον ΣΥΝ και στον ΣΥΡΙΖΑ ●●● Γιατί δεν το κλείνουν το μαγαζί, να ησυχάσουν κι αυτοί και μεις; ●●● Σε πρύτανη του «πράσινου» χατζηαβατισμού για το 2010 αναδείχτηκε ο βουλευτής Μεσσηνίας του ΠΑΣΟΚ Οδυσσέας Βουδούρης ●●● Σε ένδειξη διαμαρτυρίας δεν παρέστη στη συζήτηση του πολυνομοσχέδιου-σκούπα ●●● Προσήλθε, όμως, την ώρα της ψηφοφορίας για να ψηφίσει «ναι» ●●● Για πολλές μπάτσες ●●● Ο διαγραφείς Β. Παπαχρήστος, πάλι, θύμωσε –λέει– για την ιταμότητα με την οποία του μίλησε ο Παπακωνσταντίνου ●●● Τι του είπε; ●●● «Βαγγέλη, εσύ το ψήφισες το Μνημόνιο, όχι εγώ. Εγώ δεν είμαι βουλευτής» ●●● Αδικο είχε; ●●● Μεγάλη η αγωνία του «Ριζοσπάστη» από την «παράδοση της συντήρησης και της επισκευής του στόλου σε ιδιωτικές εταιρίες και τη συρρίκνωση του εργατοτεχνικού προσωπικού» ●●● Διότι όλ’ αυτά «απειλούν την ίδια την επιχειρησιακή ετοιμότητα του Στόλου» ●●● Ξαναχτύπησε ο εθνικός παρελασιάρχης, πρωτοχρονιάτικα ●●● Με λόγο τάχαμου αιχμηρό και φιλολαϊκό ●●● Τον είχαν προλάβει, όμως, οι δεσποτάδες, με λόγο αιχμηρότερο ●●● Διότι αυτοί δεν μίλησαν για «μονόδρομο» που μίλησε ο Παπούλιας ●●● Παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του ●●● Ας τους στείλουμε όλους εκεί που ανήκουν ●●● Στα σκουπίδια ●●● Δισέλιδο Δελτίο Τύπου της Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή, που η Κατσέλη την πήρε προίκα στο υπουργείο Εργασίας, φεύγοντας από το Οικονομίας ●●● Θέμα: «Αποτελέσματα Κοινού Ευρωπαϊκού Προγράμματος εποπτείας της αγοράς για τις παιδικές στράτες» ●●● Υπάρχει πρόγραμμα, λέει, για να βρουν ποιες παιδικές στράτες δεν είναι ασφαλείς ●●● Εχουν ερευνήσει ήδη 36 διαφορετικά μοντέλα ●●● Ε, ρε, βρεγμένη σανίδα που χρειάζεται ●●● Μπορεί τα μωρά να πεινάνε, μαζί με τους γονείς, αλλά θα ‘χουν ασφαλείς στράτες ●●● Ποιος έκλεψε μόνο τα κομπιούτερ που είχαν τις συμβάσεις προμηθειών του Δήμου Αθηναίων; ●●● «Δικοί» ή «ξένοι»; ●●● Είδατε τι κάνουν οι στενές σχέσεις με το Ισραήλ; ●●● Και τείχος στον Εβρο θα χτίσει η κυβέρνηση ●●● Οσονούπω θα δοθούν και εντολές στους μπάτσους για πυρ στο ψαχνό ●●● Ευρωομόλογο δεν θέλανε ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ και σία; ●●● Τώρα το θέλει και ο Γιωργάκης ●●● Σε λίγο θα τους ζητήσει να μπούνε και στην επιτροπή ●●● Η στρατηγική της αστικής διαχείρισης έχει και συνέπειες ●●● Αντε τώρα να πείσουν ότι θέλουν κάτι διαφορετικό απ’ αυτό που θέλουν ο Παπανδρέου και ο Μπερλουσκόνι ●●● Ολίγον έγκυος δεν γίνεται ●