![](https://www.eksegersi.gr/wp-content/uploads/2020/08/2375/content_content_k.png)
![](https://www.eksegersi.gr/wp-content/uploads/2020/08/2375/content_content_k.png)
![](https://www.eksegersi.gr/wp-content/uploads/2020/08/2375/content_content_k.png)
Για ποιο λόγο τοποθετήθηκε η Αριστοτελία Πελώνη αναπληρώτρια κυβερνητική εκπρόσωπος; Για να βολευτεί μια πιστή δημοσιογράφος (παλαιότερα του Συγκροτήματος Λαμπράκη νυν του Συγκροτήματος Αλαφούζου) ή γιατί ο Πέτσας κρίθηκε ανεπαρκής και του έβαλαν «φρουρά»;
«Μπορώ να σας πω ότι δεν επίκειται κανένας ανασχηματισμός άμεσα, αλλά όταν θα γίνει ανασχηματισμός, κάποια στιγμή θα γίνει, προφανώς και θα λάβω υπόψιν μου τα αποτελέσματα της αξιολόγησης». Ο Κούλης στον Σρόιτερ. Αλήθεια, τον Βορίδη και τον Κικίλια, που δεν πιάνουν με τίποτα τη βάση, τι θα τους κάνει;
«Γιατί να το κάνουμε σημαία επειδή είναι γυναίκα; Δεν είναι ρατσιστικό αυτό;», αναρωτήθηκε κουτοπόνηρα ο Βελόπουλος για τη Σακελλαροπούλου. Ενώ ο εξ ορισμού αποκλεισμός των γυναικών από την προεδρία της Δημοκρατίας, επειδή δεν μπορούν να επισκεφτούν το Αγιονόρος, δεν είναι ρατσιστικός.