Τον είπαν Μωυσή, Ελβις, Τσόρτσιλ και άλλα που δε θυμόμαστε. Ε, να μην τον κάνουν και δεσπότη ή δημογέροντα, να του φιλά ο κόσμος το χέρι με σεβασμό και ευγνωμοσύνη;
Αυτό που έστησαν οι «επικοινωνιολόγοι» του στην Καλαμάτα ξεπερνά εκείνο του 2019 με το «τι γκόμενος είσαι». Είναι πραγματική αηδία. Εμετός! Γιατί αναφέρεται στους χαμηλοσυνταξιούχους, που πρέπει να αισθάνοντραι ευγνώμονες και να φιλούν το χέρι του Κούλη επειδή τους δίνει φιλανθρωπικά φιλοδωρήματα!
Το ότι είναι στημένο φαίνεται από τον τρόπο που ανοίγει ο τόπος για να περάσει η… πρωταγωνίστρια. Και από το διάλογο που ακολουθεί. Και από το ότι ο Μητσοτάκης δεν τραβάει το χέρι όταν του το φιλά η γυναίκα, όπως θα έκανε κάθε έντιμος άνθρωπος.
-Μόλις 410 παίρνω
-Πήρες κάποια αύξηση
-Όχι δεν πήρα
-Τα 300 τα πήρες
-Ναι τα πήρα
-Θα τα ξαναπάρεις
φίλημα χεριού
Καμιά ελπίδα pic.twitter.com/WVrtvL8LEt— Ιερώνυμος boss (@JeronymoBoss2) April 25, 2023