Στο πομακοχώρι Δημάριο, στα ελληνοβουλγαρικά σύνορα, πήγε την περασμένη βδομάδα ο Παπανδρέου, κουβαλώντας μαζί του και τον Σκανδαλίδη, ο οποίος παρουσίασε στους φτωχούς αγρότες της περιοχής το πρόγραμμα «Το καλάθι των προϊόντων». Οι ταλαίπωροι χωρικοί, βέβαια, δεν είπαν τίποτα, αλλά σίγουρα σκέφτηκαν σε τι κοφίνια θα κρυφτούν και ο Παπανδρέου και ο Σκανδαλίδης, όταν ξεσπάσει η οργή του λαού. Μπορεί ο Παπανδρέου να γουστάρει αυτές τις μπούρδες με τα «καλάθια», τη «μεσογειακή δίαιτα» και τα παρόμοια, όμως ο αγροτικός κόσμος δεν δίνει καμιά σημασία, γιατί ξέρει πως έχουν χτυπηθεί άγρια όλες οι βασικές καλλιέργειες και η κτηνοτροφία και πως τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα με τη νέα αναθεώρηση της ΚΑΠ, που ήδη προετοιμάζεται. Είναι δυνατόν να επιβιώσει ο αγροτικός πληθυσμός της χώρας πουλώντας μαρμελάδες και γλυκά του κουταλιού σε συσκευασίες με φιογκάκι;
Τελευταία Νέα :
- «Περονόσπορος» έπεσε στα σιωναζιστικά τεθωρακισμένα
- Ιδιωτική Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού στη Χίο!
- Τρέμουν τη δημοσιότητα της δίκης τους οι νεοναζιστές – Ζητούν την απαγόρευσή της!
- Είτε μέρα είτε νύχτα εισβάλετε, ο θάνατος σας περιμένει
- Οι «Μεγάλοι Ευεργέτες», η αστυνομοκρατία και η διαμαρτυρία για την απόλυση του Δημήτρη Αντωνίου
- Σαν σήμερα 18 Ιούλη