♦ Σε πρώτο ενικό η δήλωση Τσίπρα, τα μεσάνυχτα της περασμένης Κυριακής ♦ Εγώ, εγώ, εγώ ♦ Κάπου-κάπου συνερχόταν και προσέθετε και το «εμείς» ♦ Στο τέλος της φράσης, όμως ♦ Σημάδι κακής ψυχολογικής κατάστασης ♦ Οχι μόνο από την κατραπακιά της ήττας ♦ Αλλά και από το φόβο της προσωπικής του αμφισβήτησης ♦ Γι' αυτό και φρόντιζε να υπενθυμίζει συνεχώς το «εγώ» ♦ Στους «συντρόφους» απευθυνόταν κυρίως και όχι στον ελληνικό λαό ♦ Το… χρυσό βατόμουρο, πάντως, το παίρνει ο Σπίρτζης ♦ Που εμφανίστηκε στην τηλεόραση και είπε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχασε! ♦ Ασημένιο βατόμουρο στην Τασία Χριστοδουλοπούλου ♦ «Ηττα δεν μπορούμε να την πούμε» ♦ Και τι να πεις για την ντουντούκα ΕΡΤ; ♦ Που έκανε δικό της exit poll ♦ Κι έβγαζε τη μέση τιμή της διαφοράς 5% ♦ Οχι 7% που την έβγαζαν οι άλλοι γκαλοπατζήδες ♦ Αποδεικνύοντας ότι στα fake news ο ΣΥΡΙΖΑ παίρνει την πρωτιά ♦ «Το φαινόμενο ΣΥΡΙΖΑ αναστατώνει τον ευρωπαϊκό νεοφιλελευθερισμό», βροντοφώναξε ο Φάμελλος ♦ Και κόντεψαν να βουλιάξουν τα κότερα από τη θαλασσοταραχή ♦ Ο Φάμελλος είναι αυτός που πασχίζει να νομιμοποιήσει τις βίλες στα καταπατημένα δάση ♦ Για τέτοιον αντι-νεοφιλελεύθερο μιλάμε ♦ Αλλωστε, το ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι αριστερό, αντι-νεοφιλελεύθερο κόμμα φάνηκε και από το εκλογικό αποτέλεσμα ♦ Δεύτερη σε σταυρούς η ακροδεξιά Κουντουρά! ♦ Τώρα σιγουρευτήκαμε ότι ο θυμός του Τσίπρα στη Βουλή, στην τελευταία αντιπαράθεσή του με τον Μητσοτάκη, ήταν πραγματικός ♦ Η ιστορία με το κότερο του κόστισε πολύ ♦ Και το ήξερε ♦ Γι' αυτό βγήκε από τα ρούχα του και άρχισε να μιλάει στον Κούλη στον ενικό ♦ Και τη βραδιά των εκλογών ξέχασε να ψελλίσει ένα «συγχαρητήρια» στον Μητσοτάκη ♦ Τόσο βαριά του έπεσε η σφαλιάρα ♦ Ο «άχαστος» έχασε από εκείνον που ειρωνευόταν και λοιδορούσε ♦ Ετσι είναι όμως οι τσογλαναράδες που έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους ♦ Δεν ξέρουν να χάνουν ♦ Κι όταν χάνουν, βγάζουν τον πραγματικό τους εαυτό ♦ Αυτόν που επιμελώς κρύβουν όταν απευθύνονται στον κόσμο ♦ Παριστάνοντας τα καλά παιδιά ♦ Θυμόσαστε το θόρυβο που γινόταν μέχρι και πριν από μερικά χρόνια για τα ελληνικά και εισαγόμενα αρνιά; ♦ Κάποια στιγμή ο θόρυβος σταμάτησε ♦ Τώρα ξέρουμε γιατί ♦ Μας το αποκάλυψε η Κόντρα την προηγούμενη βδομάδα ♦ Τώρα, πληρώνεις τιμή ελληνικού και τρως αρνί Ρουμανίας ♦ Η πραγματική Καϊλή ξαναβγήκε στην ευρωβουλή ♦ Η ιμιτασιόν έμεινε εκτός δεύτερου γύρου ♦ Ελάτε τώρα που δεν καταλαβαίνετε ποια εννοούμε ♦ Για την «Καϊλή του ΣΥΡΙΖΑ» μιλάμε ♦ Την πρώην υφυπουργό και υποψήφια δήμαρχο Θεσσαλονίκης ♦ Ευειδές το εξωτερικό, ακατοίκητο το εσωτερικό ♦ Η ΛΑΕ έκανε καταγγελία ότι στην ελληνική πρεσβεία στο Λονδίνο δεν υπήρχαν ψηφοδέλτιά της ♦ Αντί να το ρυθμίσει με το υπουργείο (όπως έγινε), βγήκε να καταγγείλει ότι τη θάβουν ♦ Καταλαβαίνετε τι γέλιο έπεσε μετά τα τελικά αποτελέσματα ♦ Ο Κουτσούμπας ευχαρίστησε αυτούς που «σε δύσκολες συνθήκες » έφτασαν ως την κάλπη και ψήφισαν το κόμμα του! ♦ Ποια ακριβώς ήταν η δυσκολία των συνθηκών; ♦ Μια βόλτα στο εκλογικό τμήμα απαιτούνταν ♦ Τίποτ' άλλο ♦ Αλλά στο στόμα των ρεβιζιονιστών-αστών χάνουν και οι λέξεις τη σημασία τους ♦ Φαντάσου, δηλαδή, να τους καλούσαν για επαναστατικό αγώνα… ♦