♦ Κύκλοι του Παππά είπαν ότι δεν ήταν δική του ιδέα ο Πολύδωρας ♦ Κύκλοι του Βούτση δήλωσαν ότι δεν ήταν δική του ιδέα ο Πολύδωρας ♦ Ο Καμμένος βγήκε και το είπε μόνος του ότι δεν ήταν δική του πρόταση ο Πολύδωρας ♦ Τον κυρ-Αλέκο «δίνετε» στεγνά, ρε καθάρματα; ♦ Και τι να πούμε για τους συριζαίους που ενοχλήθηκαν από την πρόταση για Πολύδωρα; ♦ Ο εναγκαλισμός του Τσίπρα με τον Καμμένο στα Προπύλαια δεν τους ενόχλησε ♦ Τα σούρτα-φέρτα του Νικολόπουλου στο Μαξίμου, όχι ♦ Ο Πολύδωρας τους μάρανε ♦ Ξέρετε γιατί; ♦ Γιατί είναι άλλο να βρίσκεσαι στην άνοδο και άλλο να βρίσκεσαι στην πτώση ♦ Τώρα, όλοι θα σπεύδουν να αποστασιοποιηθούν από κάθε γκάφα του Μαξίμου ♦ Ο σώζων εαυτόν σωθήτω ♦ Εν πάση περιπτώσει, άμα δεν τους κάνει ο Πολύδωρας, για-τί δεν προτείνουν τον Πανίκα-Ζορό; ♦ Δεν μπορεί να πει και σ' αυτόν όχι ο Κούλης ♦ Κι αν δεν τους κάνει ούτε ο Πανίκας-Ζορό, προτείνουμε τον Μιχελογιαννάκη, τον γιατρό ♦ «Μη μιλάτε πάνω από την φωνή μου. Αυτά που ξέρετε, να τα κάνετε στον κύριο Παππά» ♦ Το είπε ο Μένιος στην Αυλωνίτου ♦ Η οποία Αυλωνίτου είναι η νέα καλτ φιγούρα της τηλοψίας μας ♦ Εμφανίζεται παντού με το νέο πλατινέ μαλλί που έφτιαξε ♦ Και δε θα μπορούσε να λείψει από το μεσημεριανάδικο του Μένιου, φυσικά ♦ Δυστυχώς, αυτά συμβαίνουν όταν απουσιάζουν οι γνήσιες καλτ περσόνες ♦ Ενας Πανίκας, ένας Μιχελογιαννάκης, ένας Ζουράρις ♦ Μας αφήνουν με την ατάλαντη Αυλωνίτου με την εκνευριστική τσιρίδα ♦ Να το σοβαρέψουμε; ♦ Πότε ακριβώς ανακάλυψαν συριζαίοι τινές ότι έχουν αλλεργία στην ακροδεξιά; ♦ Η συγκυβέρνηση επί διετία με τον Καμμένο και τους ΑΝΕΛ σε τι διαφέρει από την υποψηφιότητα Πολύδωρα; ♦ Ελεος, ρε παπαγαλάκια του Ψυχάρη ♦ Οχι και «πραιτωριανός με κομβικό ρόλο στη συνολική κυβερνητική στρατηγική» ο Μιχαλάκης ο Καλογήρου ♦ Να τον λέγατε «αυτοφωράκια» του Παππά θα το καταλαβαίναμε ♦ Αν ο Παππάς παραμείνει στο ίδιο πόστο μετά τον ανασχηματισμό, θα έχει κάνει ρεκόρ ιστορίας ελληνικού κοινοβουλευτισμού ♦ Αυτός είναι δυο κλάσεις πάνω από τον Ιωάννη Μελισσανίδη ♦ Για την Ολγάρα δεν το συζητάμε ♦ Μια κλάση πάνω από την Κομανέτσι ♦ Ο Καλογρίτσας την έκανε (ή τον «έκαναν») νωρίς ♦ Κι ο χοντρός κλαίει τη σφυρίδα με την οποία τραπέζωσε Παππά και Κρέτσο ♦ Εντάξει, το καταλάβαμε: ο Παππάς πήγε στη Βενεζουέλα για δουλειές ♦ Ο Αρτεμίου για τι ακριβώς πήγε; ♦ Γιατί -όπως είπε ο ίδιος- δεν πήγε για αρακά και φασολάκια ♦ Πάντως, πλέον έχουμε δυο διακριτά στρατόπεδα ♦ Από τη μια «το κόμμα του Παπασταύρου» ♦ Από την άλλη «το κόμμα του δικηγόρου των offshore και των Panama papers» ♦ Μια ωραία ατμόσφαιρα ♦ Κυρα-Ολγα, τι θα γίνει με τα 15.000 νήπια και με τους 4.000 νοσηλευτές; ♦ Δε σας ακούσαμε να το επαναλαμβάνετε και ανησυχούμε ♦ Σε πελάγη ευτυχίας πλέει η Ζωή ♦ Οσο οι Τσιπροπαππάδες παθαίνουν νίλες τόσο μεγαλώνουν οι ρωγμές δημοσιότητας για την ίδια ♦ «Ο κ. Παππάς έπρεπε να παραιτηθεί, ο κ. Τσίπρας έπρεπε να παραιτηθεί, όπως και η κυβέρνηση συνολικά, έπειτα από αυτό το φιάσκο το οποίο ήταν προεξοφλημένο» ♦ «Τους το είχα πει εγώ από τον Αύγουστο του 2015 από τη Διάσκεψη των Προέδρων της Βουλής» ♦ Η Ζωή βρίσκει βήμα, ο Λαφαζάνης τίποτα ♦ Αναμένονται μετακινήσεις ♦