● Εμείς είμαστε σίγουροι ότι ουδείς παρακολουθεί τα τηλέφωνά μας ●●● Ο ΣΥΡΙΖΑ μόνο ρωτάει την κυβέρνηση να του απαντήσει ●●● Παραπάει, ρε, το δούλεμα ●●● Υπάρχει περίπτωση η όποια κυβέρνηση να πει «ναι, σας παρακολουθούμε»; ●●● Υπάρχουν πράγματα που τα γνωρίζουμε, άσχετα αν έχουμε αποδείξεις ●●● Ο ΣΥΡΙΖΑ, όμως, θέλει να εμφανίζεται με «θεσμική σοβαρότητα» ●●● Επειδή είπε ο Μπουμπούκος ότι όλοι οι «διαθέσιμοι» των νοσοκομείων «θα είναι ως το τέλος Σεπτέμβρη στις θέσεις τους», εσείς το πιστέψατε; ●●● Και διαμαρτύρεστε ότι δεν τήρησε τη δέσμευσή του; ●●● Παιδιά, για τον Μπουμπούκο μιλάμε, μη κοιτάτε που τον έκανε υπουργό ο Σαμαράς ●●● Κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι ●●● Σώτη Τριανταφύλλου, Πορτοκάλογλου, Γκορίτσας και άλλοι «πνευματικοί άνθρωποι» στην πρωτοβουλία για την Κεντροαριστερά ●●● Για μας καμιά έκπληξη ●●● Ας αναρωτηθούν κάποιοι που χρόνια τώρα θαυμάζουν ή υπερασπίζονται κάποιους σαν τους εν λόγω ●●● Οι οποίοι δηλώνουν ότι δε δουλεύουν για λογαριασμό κάποιου κόμματος, αλλά για την… παράταξη ●●● Μόνο που στις αναφορές τους υπάρχουν μόνο το ΠΑΣΟΚ και η ΔΗΜΑΡ ●●● Ο Λοβέρδος και οι άλλοι τσουβαλιάζονται στις «πολιτικές και κοινωνικές προσωπικότητες» ●●● Σα να μην υπάρχουν ●●● Ο Μόσιαλος, πάντως, παρά την απουσία ονομαστικής αναφοράς, έσπευσε να προσχωρήσει την επομένη ●●● Σαν έτοιμος από καιρό ●●● Πρώτο βραβείο σκουληκιάς στον Καιάδα ●●● Τους ξεπέρασε όλους με τη δήλωση ότι ο παππούς του διάβαζε… «Ριζοσπάστη» ●●● Επί τη ευκαιρία: γιατί οι μπάτσοι φροντίζουν με τόση επιμέλεια να κουκουλώνουν τα πρόσωπα των νεοναζί, όταν τους κουβαλούν στην Ευελπίδων; ●●● Γιατί ακόμη δεν έχουν δημοσιεύσει φωτογραφίες τους καλώντας σε αναγνωρίσεις; ●●● Σιγά που θα κώλωναν τα παχύδερμα ●●● «Ντροπή σας, δολοφόνοι» φώναζαν οι κάτοικοι της Λαμπεντούζα ●●● Ομως ο Μπαρόζο με τον Λέτα έπλυναν τα χέρια τους από το αίμα των υπερτριακοσίων νεκρών μεταναστών, έβγαλαν τις φωτογραφίες τους ως συντετριμμένοι ηγέτες και αναχώρησαν ●●● «Ευκαιρία καταστολής κάθε βίας» τιτλοφόρησε το άρθρο του στο «Βήμα της Κυριακής» ο Γιάννης Μαρίνος ●●● Ο λύκος κι αν εγέρασε… ●●● Ούτε που τον νοιάζει αν θα εκθέσει τον Σαμαρά ●●● Ο Πάγκαλος στο δικό του κόσμο ●●● «Ενιαίο ευρωψηφοδέλτιο ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» κραύγασε από τη διπλανή σελίδα της ίδιας φυλλάδας ●●● Δεν τον παίζουν στο παιχνίδι «Ανασυστήνουμε την Κεντροαριστερά» και προσπαθεί να τους εκδικηθεί με το δικό του τρόπο ●●● Δυστυχώς, γι’ αυτόν, τυχαίνει να είναι ο Πάγκαλος ●●● «Αναρχη φωνή» χαρακτήρισε τον Φαήλο ο τρισμέγιστος Μάκαρος Γιακουμάτος και μας κούφανε πάλι ●●● Ευτυχώς που δε θα τον έχει αντίπαλο στη Β’ Αθήνας ●●● Οχι, δε θα πάω τη Δευτέρα ν’ ακούσω τον Τζόσουα Ρέντμαν ●●● Θα βάλω ν’ ακούσω το μνημειώδες σόλο του πατέρα του Ντιούι Ρέντμαν στο «Song for Che» του Τσάρλι Χέιντεν ●●● Στη τζαζ υπάρχει μόνο ένας Ρέντμαν, ο Ντιούι ●