• Οποιος σπέρνει ανέμους θερίζει θύελλες ••• Ο Δένδιας και ο Σαμαράς δεν πρόκειται να το καταλάβουν (ακροδεξιοί γαρ) ••• Ο Κουβέλης με τον Βενιζέλο δεν πρόκειται να το καταλάβουν (δούλοι γαρ) ••• Οι καπιταλιστές της Eldorado Gold ίσως πρέπει να το καταλάβουν ••• Για την ασφάλεια της επένδυσής τους ••• Επειδή σίγουρα δε δώσατε τη δέουσα σημασία, σας πληροφορούμε ότι η Βουλή έχει αποκτήσει νέο, άκρως δυναμικό κόμμα της αντιπολίτευσης ••• Αφού ψήφισε τα Μνημόνια 1, 2 και 3, αφού διετέλεσε υπουργός του Γιωργάκη και του Παπαδήμου και στήριξε με την ψήφο του τη συγκυβέρνηση Σαμαρά, ο ένας, ο μοναδικός, ο ανεπανάληπτος Ανδρέας Λοβέρδος ανακοίνωσε πως πλέον πρέπει να λογίζεται στην αντιπολίτευση ••• Και δε θέλω σχόλια του τύπου «τι πίνει;» ή «που να σφίξουνε κι οι ζέστες» ••• Επειδή, επίσης, δε δώσατε τη δέουσα σημασία, σας πληροφορούμε ότι ο τεράστιος Κώστας Μαρκόπουλος υπερψήφισε το τελευταίο μνημονιακό πολυνομοσχέδιο και αναζητείται τρόπος επανόδου του στο γαλάζιο μαντρί ••• Δε νομίζουμε, πάντως, ότι ο Σαμαράς θα του κάνει τη χάρη να τον επαναφέρει με φιέστα στη διάρκεια του συνέδριου της ΝΔ, όπως είχε κάνει ο Καραμανλής με τον Σουφλιά ••• Εντάξει, ένας Μαρκόπουλος είναι, δεν είναι και ο Σουφλιάς ••• Τέλος, και ο τέως πρόεδρος, τέως Χεριχέρης ετοιμάζεται να επιστρέψει στο μαντρί ••• Με τους όρους του Σαμαρά, φυσικά, όχι με αυ- τούς που έθετε ο ίδιος πριν από ένα χρόνο ••• Παραλίγο να ξεχάσουμε το σημαντικότερο ••• Κόμμα έφτιαξε και ο Κατσανέβας! ••• Οι μεγαλύτεροι τον θυμούνται με το προσωνύμιο «το όνειδος», που του προσέδωσε ο τέως πεθερός του Ανδρέας Παπανδρέου ••• Οι νεότεροι μάλλον αγνοούν την ύπαρξή του και δεν έχουν κανένα λόγο να τη μάθουν ••• Μετά το ΠΑΣΟΚ, που του έμεινε στα χέρια, του μένει και η Σοσιαλιστική Διεθνής ••• Γερμανοί, Γάλλοι και λοιποί της ευρωπαϊκής σοσιαλδημοκρατίας αναβαθμίζουν ήδη την «Προοδευτική Συμμαχία», αντί της ΣΔ ••• Ο ΓΑΠ κοντεύ-ει να φτάσει τον Μητσοτάκη σε γκαντεμιά ••• Ζήσαμε να το δούμε κι αυτό ••• Τον ΟΗΕ να προτείνει στους Ευρωπαίους να τρώνε έντομα, γιατί είναι λέει θρεπτικά ••• Δεν έχουμε τίποτα με τους Ασιάτες που έχουν τα έντομα στη διατροφική τους παράδοση, αλλά ότι η «κινεζοποίηση» θα έφτανε σε τέτοιο σημείο δεν μπορούσαμε να το φανταστούμε ••• Τη μάπα της με φερμουάρ στο στόμα έβαλε στην ιστοσελίδα της η Mrs Anna Diamantopoulos ••• Καλέ, ποιος φίμωσε την Αννούλα; ••• Ντροπή σας ••• Βρείτε της αμέσως ρόλο ••• Ο Περιασός φυλάχτηκε και δεν παρέστη στο συνέδριο του κόμματος Καμμένου ••• Ο ΣΥΡΙΖΑ, όμως, έστειλε τον ίδιο τον γραμματέα του Δ. Βίτσα, ο οποίος και καταχειροκροτήθηκε ••• Μια συμβουλή στους λογογράφους του Σαμαρά: σταματήστε να του γράφετε παραφράσεις του Μπρεχτ ••• Ανάμεσα στη Βίσση και τον Μπρεχτ καραδοκεί η γελοιότητα ••• Σε αίτημα παραγραφής κατέφυγε ο… γενναίος Ακης ••• Και ο Λαφοντέν υπέρ της επιστροφής στα εθνικά νομίσματα ••• Τίποτα δεν του πάει καλά του ΣΥΡΙΖΑ τελευταία ••• Να δούμε τι θα μηχανευτούν •