● «Η Μέρκελ καίει την ευρωζώνη» ●●● Πρωτοσέλιδος τίτλος στην «Αυγούλα» της Τετάρτης 27 Μάρτη ●●● Παίζουν με τα νεύρα μας οι ξεφτίλες του ΣΥΡΙΖΑ ●●● Ετσι που πάμε, βλέπω την Προανακριτική για τη λίστα Λαγκάρντ να συστήνει υποεπιτροπή που θα μελετήσει τις συνεχείς αλλαγές στην υπερασπιστική γραμμή του Διώτη ●●● Ακόμα και τα κλεφτρόνια που πιάνονται επ' αυτοφόρω δείχνουν μεγαλύτερη σταθερότητα ●●● Eντάξει, γίνεται της… τάνας στον Περισσό, ενόψει συνέδριου ●●● Εδώ η Παπαρήγα έφτασε να κατηγορήσει ως «αγράμματους» μέλη της ΚΕ που επιμένουν στη «γραμμή Χαρίλαου» ●●● Εμάς λόγος δεν μας πέφτει αλλά μια απορία θα την εκφράσουμε ●●● Πώς ανακάλυψε ξαφνικά η ηγεσία ότι είναι οπορτουνιστική η θεωρία των σταδίων; ●●● Η γραμμή, πάντως, συμπυκνώνεται στο παλιό καλό σλόγκαν: βγάζω φλας αριστερά για να στρίψω δεξιά ●●● «Τρανσέξουαλ αριστερά» ο Σκουρλέτης για τη ΔΗΜΑΡ, «ψεκασμένη αριστερά» ο Παπαδόπουλος για τον ΣΥΡΙΖΑ, άντε μετά να σχηματιστεί ο «μεγάλος αστερισμός» για τον οποίο μιλούν ο Τσίπρας και ο Κουβέλης ●●● Θα πείτε, βέβαια, σε πρωινάδικο μιλούσαν οι δυο εκπρόσωποι Τύπου, κάτι έπρεπε να κάνουν για ν’ ανεβάσουν την τηλεθέαση ●●● Ο Μπουμπούκος έχει δημιουργήσει σχολή ●●● Ο Σκουρλέτης, όμως, πρέπει να κάτσει στο σκαμνί από το LGBT τμήμα του ΣΥΡΙΖΑ, κατηγορούμενος για σεξισμό ●●● «Πόρτα» έφαγε ο Ρεχάγκελ από τους παλιούς διεθνείς ποδοσφαιριστές που θεωρούνταν παιδιά του ●●● Φυλάχτηκαν από τις κακοτοπιές και αρνήθηκαν και να τον συναντήσουν υπό την ιδιότητα του πρέσβη της Μέρκελ ●●● «Το “Οχι” της Κύπρου κλονίζει ευρώ και ΕΕ» ●●● Κεντρικός πρωτοσέλιδος τίτλος στο «Πριν» της 23ης Μάρτη ●●● Πάντα ακριβής στις προβλέψεις της η «εφημερίδα της ανεξάρτητης Αριστεράς» ●●● ‘Η αλλιώς, είπαν της γριάς να χέσει… ●●● Για «αριστερά-γεροντοκόρη» μίλησε ο Τσίπρας, αναφερόμενος στον Λαφαζάνη και τους συντρόφους του ●●● Αληθεύει ότι για να επιστρέψουν οι Καταριανοί τους έταξαν πως θα μεταφέρουν τη Βουλή στο Ελληνικό και θα τους δώσουν τη μπίζνα της κατασκευής; ●●● «Είναι μηδενική η πιθανότητα» να κουρευτούν και στην Ελλάδα οι καταθέσεις δήλωσε ο Στουρνάρας ●●● Ωχ, ωχ ●●● Ρε σεις, θυμάστε εκείνο το περιβόητη flexicurity της Ευρωένωσης; ●●● Τελικά, μας έχει μείνει μόνο το flexi ●●● Αυτή είναι η διαφορά ανάμεσα σε καπιταλισμό σε σχετική ανάπτυξη και σε καπιταλισμό σε κρίση ●●● Το ξανασκέφτονται, λέει, οι ΣΙΡΙΖΑίοι το ταξίδι Τσίπρα στη Μόσχα ●●● Είναι κακό το timing, λέει ●●● Πάντα ξεχείλιζαν από… αρχές οι διάδρομοι της Κουμουνδούρου ●●● Ρίχνουν χρήμα στα κανάλια οι χρυσοθήρες, αν κρίνουμε από την «κραγμένη» εκπομπή του ΑΝΤ1 το βράδυ της περασμένης Κυριακής ●●● Αλλά και ο τέως δασάρχης, δεν πρόλαβε να βγει στη σύνταξη και ξαναέπιασε δουλειά ●●● Αλήθεια, θα μπορέσει να ξανακυκλοφορήσει από Αρναία και κάτω μετά το ξεμπρόστιασμα από την «Κόντρα»; ●●● Ολες οι λεπτομέρειες στη σελίδα 8 ●●● Πάντως, διαδικτυακή «φίρμα» τον κάναμε τον τέως δασάρχη ●