● «Ουδείς αναμάρτητος», ανέκραξε ο Αντωνάκης ενώπιον της φράου Μέρκελ ●●● Οποία ξεφτίλα ●●● Να γλείφεις εκεί που έφτυνες, απαντώντας σε μια δημοσιογραφική ερώτηση ●●● Κι αν δεν γινόταν η ερώτηση; ●●● Δεν ανησυχού-σε ο Αντωνάκης, στημένα είν’ αυτά τα πράγματα ●●● Για να είναι ο εξευτελισμός τέλειος ●●● Καλώς σας βρήκαμε και καλό χειμώνα ●●● Λέμε τώρα, γιατί κακός, ψυχρός κι ανάποδος θα είναι ο χειμώνας ●●● Κάθε περσι και καλύτερα που λέει μια άλλη λαϊκή ρήση ●●● Εκτός αν αποφασίσουμε πως πρέπει να τους πάρει ο διάολος και τα κάνουμε όλα συμπούρδουλα ●●● Αλλά κι αυτό δε φτάνει ●●● Διότι, μετά τα… συμπούρδουλα τι; ●●● Γι’ αυτό σας λέμε ότι χρειάζεται και «κάτι άλλο» ●●● Χρειάζεται οργάνωση πολιτική, ανατρεπτική, επαναστατική ●●● Κοντά στο νου κι η γνώση ●●● Για «κοινή προσήλωση της ελληνικής κυβέρνησης και του χρεοκοπημένου ευρωπαϊκού νεοφιλελευθερισμού ως προς την πιστή εφαρμογή του μνημονιακού προγράμματος», έκανε λόγο ο ΣΥΡΙΖΑ, μετά τις συναντήσεις Σαμαρά με Μέρκελ και Ολάντ ●●● Εκπρόσωπος του «χρεοκοπημένου ευρωπαϊκού νεοφιλελευθερισμού» και ο Ολάντ; ●●● Και τι έγινε ο «φρέσκος αέρας» που είχε αρχίσει να πνέει στην Ευρωλάνδη μετά την εκλογή του; ●●● Αέρας κοπανιστός αποδείχτηκε, όπως και οι κατά καιρούς διακηρύξεις του ΣΥΡΙΖΑ ●●● Αλλά οι ΣΥΡΙΖΑίοι δεν κωλώνουν σε κάτι τέτοια ●●● Εχουν πάρει το know how στη δημαγωγία, την απάτη, τις κωλοτούμπες και τις γαργάρες ●●● Να θυμίσουμε, μήπως, τη «μεγάλη νίκη του Νότου επί της Γερμανίας», με Μόντι, Ραχόι και Ολάντ; ●●● Σταματάμε εδώ, γιατί αν συνεχίσουμε δε θα μας φτάνει όχι η στήλη, αλλά ολόκληρη η εφημερίδα ●●● Ο Giorgos επανεκλέχτηκε πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς ●●● Παμψηφεί και δι’ ανατάσεως των χειρών ●●● Εθνικός θρίαμβος, αλλά οι μικρόψυχοι δεν πανηγύρισαν ●●● Αχρηστοι! ●●● Πανηγυρίζουν ακόμη και για μια έκτη νίκη στους ολυμπιακούς αγώνες κι όχι για μια τέτοια πρωτιά ●●● Το πιο σύντομο ανέκδοτο ●●● «Το νέο πακέτο μέτρων θα είναι το τελευταίο» δήλωσε ο πρωθυπουργός ●●● Οποιος βουλευτής δεν γουστάρει τα νέα μέτρα να μας αδειάσει τη γωνιά, είπε σε ελεύθερη απόδοση ο Κουβέλης ●●● Πώς το έλεγε ο Ανδρέας; ●●● Να κατέβει από το τρένο ●●● Καφέ στην Ομόνοια με τον Δένδια ήπιε ο Σαμαράς ●●● Ο φασίζων λαϊκισμός σε φαιδρή έκδοση ●●● Τι ομοψυχία κι αυτή για τα «μισθολογικά δικαιώματα των ενστόλων»! ●●● Από τους νεοναζί μέχρι τον Περισσό ●●● Παλιό το κόλπο ●●● Οι μπατσοσυνδικαλιστές θα κάνουν δηλώσεις υπέρ του λαού και οι μπάτσοι θα δέρνουν το λαό ●●● Αλήθεια, για το μισθολόγιο των γιατρών του ΕΣΥ γιατί δεν επιδεικνύεται η ίδια ευαισθησία; ●●● Κοντεύει μήνας από την εν ψυχρώ δολοφονία ιρακινού μετανάστη και ούτε φωνή ούτε ακρόαση από μεριάς μπάτσων ●●● Σε μοτοσικλέτες επέβαιναν οι φασίστες δολοφόνοι, όργωναν επί ώρες το κέντρο της Αθήνας, αλλά η Αστυνομία… έχασε τα ίχνη τους ●●● Και δεν πρόκειται να τα βρει ●