● Γνωρίζετε, ασφαλώς ποιο είναι το βίντεο που θα παιχτεί περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο στις επόμενες εκλογές, όποτε κι αν γίνουν αυτές ●●● Θα είναι οι δηλώσεις Στρος-Καν για τον ψευταρά Παπανδρέου ●●● Μιλάμε για μεγάλο χιτ ●●● Τι το ‘θελαν να κρατήσουν κρυφή τη σύναξη του Λουξεμβούργου; ●●● Πιο ξινή τους βγήκε από το αν την ανακοίνωναν ●●● Κάνεις, μωρέ Γιωργάκη, παιχνίδια με τους Γερμανούς; ●●● Μπορούν τ’ αλεπουδάκια να βάλουν γυαλιά στην αλεπού; ●●● Φάε τώρα τη σφαλιάρα από Σόιμπλε και Σπίγκελ, να ‘χεις να πορεύεσαι ●●● Κορυφαίος της ξεφτίλας, βέβαια, ο Σαχινίδης ●●● Που διαβεβαίωνε ότι ο Παπακωνσταντίνου είναι κάπου στην Ελλάδα, αλλά έχει κλειστό το κινητό και δεν μπορεί να τον βρει ●●● Για γκομενουδουλειά άρχισαν να ψάχνουν οι δημοσιογράφοι ●●● Την ώρα που ο Παπακωνσταντίνου περνούσε από ιεροεξεταστικό βασανιστήριο σ’ έναν πύργο στο Λουξεμβούργο ●●● Τι γιόρταζε το κόμμα του Κουβέλη στις 9 Μάη; ●●● Την ίδρυση της ΕΕ, φυσικά, όχι τη μεγάλη αντιφασιστική νίκη ●●● Την ίδρυση της ΕΕ, με την οποία ουδείς ασχολήθηκε, ουδείς τόλμησε να οργανώσει φιέστες ●●● Κάποιος να μάθει μερικές βασικές αλήθειες της προπαγάνδας στον Πεταλωτή ●●● Οταν λες ότι η αντιπολίτευση αμφισβητεί τον πατριωτισμό του πρωθυπουργού, αμέσως θέτεις θέμα πατριωτισμού του πρωθυπουργού ●●● Αρα πέφτεις μόνο σου στην παγίδα ●●● Ψιλά γράμματα, θα πείτε, για έναν επαρχιώτη δικολάβο ●●● Που όπως εκτινάχτηκε από την ανυπαρξία, έτσι θα εξαφανιστεί όταν φύγει η σημερινή κατάσταση πραγμάτων ●●● Εντάξει, ο Λοβέρδος είναι κορυφαίος ●●● Αφού το ‘παιξε Βασιλάκης Καΐλας και Νίκος Ξανθόπουλος, τώρα και Νίκος Κούρκουλος ●●● Το χώμα βάφτηκε κόκκινο ●●● Παρωδία φουστανέλα-γουέστερν από τον ένα, τον ανεπανάληπτο, τον τρισμέγιστο, τον ατελείωτο Ανδρέα Λοβέρδο ●●● Κι ενώ ο Ανδρέας έκανε το σόλο του και τα μικρόφωνα έτρεμαν μπροστά στο μεγαλείο του, πετάχτηκε σαν την πορδή η Διαμαντοπούλου να πει κι αυτή την παπάρα της ●●● Πού πας, κυρά μου, δε βλέπεις ότι μιλάει ο Ανδρέας; ●●● Και τι θέλεις, να καλέσεις τον Γιωργάκη να καθαρίσει το κλίμα; ●●● Δηλαδή, να μετατραπεί ο πρωθυπουργός σε ιονιστή; ●●● Κι εν πάση περιπτώσει, δελφίνος μπορεί να υπάρξει, δελφίνα όμως; ●●● Οποιος αμφισβητήσει ότι ο Μπιν Λάντεν έπρεπε να πάθει ό,τι έπαθε να πάει να τον δει γιατρός, δήλωσε ο Ομπάμα ●●● Και κλάαααμα οι φιλελεύθεροι θαυμαστές του στην Ευρώπη ●●● Μαζί και κάτι δικοί μας, που κατάπιαν τη γλώσσα τους μετά την εν ψυχρώ δολοφονία του Μπιν Λάντεν και την κυνική δικαιολόγησή της από τον Ομπάμα ●●● Εμείς, φυσικά, δεν εκπλαγήκαμε ●●● Πρόεδρος του αμερικάνικου ιμπεριαλισμού είναι ο Ομπάμα, όχι του ΣΥΡΙΖΑ ●●● Γιατί κάθε φορά που ετοιμάζονται να μας πάρουν μέτρα πάνε πρώτα στον Παπούλια; ●●● Θεωρούν ότι έτσι ανεβάζουν τους τόνους του εθνικού δράματος; ●●● O Αγιαξ της Ηπείρου στη φυσική του θέση ξανά και οι Pagouristas με τη φωτογραφία του Μπιν Λάντεν στο πανό τους ●