● Με το θόρυβο για το νομοσχέδιο-σκούπα για εργασιακά και μισθολογικά, κοντεύει να περάσει απαρατήρητη η δεύτερη αναθεώρηση του Μνημόνιου ●●● Που υπογράφτηκε εν κρυπτώ και παραβύστω, φυσικά χωρίς καν ενημέρωση της Βουλής ●●● Κοινοβουλευτική δικτατορία έχουμε, άλλωστε ●●● Τι λέει το ανανεωμένο Μνημόνιο; ●●● Οσα πρόκειται να πάθουμε στο άμεσο μέλλον ●●● Σημεία και τέρατα, αν δεν το καταλάβατε ●●● Προσπάθησε πολύ η Λούκα Κατσέλη να εμφανιστεί σαν ηρωίδα ●●● Εγώ διαπραγματεύτηκα ξεκινώντας από χειρότερες θέσεις, έλεγε και ξανάλεγε, στο μπαράζ ραδιοτηλεοπτικών εμφανίσεων που έκανε ●●● Η τίγρη που αποδείχτηκε γατούλα του καναπέ ●●● Ξεχνά η κυρία Λούκα, ότι το κόλπο να τα ρίχνεις στους προκατόχους σου δεν έχει πέραση ●●● Αλλωστε, το Μνημόνιο το υπέγραψαν όλοι μαζί ●●● Και η πολιτική ευθύνη σε μια κυβέρνηση είναι συλλογική ●●● Τα ίδια ισχύουν για τους Πασόκους στη Βουλή, που κλαψομουνίζουν ότι ο Παπακωνσταντίνου τους φέρνει να υπογράψουν Μνημόνια με το πιστόλι στον κρόταφο ●●● Και γιατί δεν το καταψηφίζετε, ωρέ λεβέντες; ●●● ‘Η, έστω, γιατί δεν παραιτείστε; ●●● Αλλά σηκώνετε τα χεράκια και ψηφίζετε με… πόνο ψυχής, όπως λέτε; ●●● Το νομοσχέδιο-σκούπα δεν στάλθηκε με δελτίο Τύπου στις εφημερίδες, όπως συνηθίζεται απ’ όλα τα υπουργεία ●●● Από την ιστοσελίδα της Βουλής πληροφορηθήκαμε το περιεχόμενό του ●●● Κινήσεις απελπισίας από Κατσέλη και Παπακωνσταντίνου ●●● Φυσικά και δεν έδειξε η κρατική τηλεόραση τους συγκεντρωμένους έξω από την αίθουσα της φιέστας διαδηλωτές ●●● Ούτε τα ΜΑΤ να τους «απωθούν» ●●● Εδειξε μόνο τον λόχο των χειροκροτητών του Παπανδρέου μέσα στην αίθουσα ●●● Βλέπετε καμιά διαφορά από την αλήστου μνήμης ΥΕΝΕΔ; ●●● Παπούλιας, Ιερώνυμος, Νταλάρας και σία πήγαν, έκαναν το κομμάτι τους και έφυγαν από τον Αγιο Παντελεήμονα ●●● Αφήνοντας την πλατεία στο έλεος των Χρυσαυγιτών ●●● Η αστική υποκρισία σε όλο το αποκρουστικό της μεγαλείο ●●● «Κρίση γενικώς περνάει ο παρασιτισμός στην Ελλάδα» ●●● Ο Χρυσοχοΐδης στο «Βήμα» ●●● Ο μίστερ Γκόλντον εξελίσσεται σε εθνικό διασκεδαστή ●●● Για ποιο λόγο η Παπαρήγα (ξανα)πήγε σε συνάντηση με τον Παπανδρέου; ●●● Για να υποδηλώσει ότι ο Περισσός είναι κόμμα του συνταγματικού τόξου ●●● Καθεστωτικό, δηλαδή ●●● Για να στείλει το μήνυμα, εμμέσως πλην σαφώς, ότι η θεσμική λειτουργία της αστικής δημοκρατίας πρέπει να είναι απολύτως σεβαστή ●●● Αυτό θέλει κι ο Παπανδρέου ●●● Δεν περιμένει συμφωνία, αλλά αναγνώριση του θεσμικού του ρόλου ●●● Ποιος θα διοριστεί υπουργός Οικονομικών στη θέση τουΠαπακωνσταντίνου; ●●● Τι, δεν παραιτήθηκε ακόμη; ●●● Αυτός δεν έλεγε πως θα παραιτηθεί άμα χρειαστούν νέα μέτρα; ●●● Για Χαχόλους μας περνούν και φταίμε εμείς ●●● Σχεδόν μια ώρα έστησε την επιτροπή της Βουλής ο Ολι Ρεν ●●● Κι οι βουλευτάδες κάθονταν σαν τα γαϊδούρια και τον περίμεναν ●●● Ο Καστανίδης ξαναδεσμεύτηκε ότι θα καταργήσει τον κουκουλονόμο ●●● Ο οποίος στο μεταξύ εφαρμόζεται κανονικότατα ●