● «Στρατηγική εξόδου» ονόμασε ο Μπάμιας την αποστολή 30.000 ακόμη αμερικανών στρατιωτών! ●●● Γιωργάκη, παίρνε μαθήματα ●●● Περισσότεροι κατοχικοί στο Αφγανιστάν, περισσότεροι στόχοι για τους Ταλιμπάν ●●● Αντε και καλό βόλι, μπόις ●●● Τους κουτούπωσε ο γίγαντας Κουτούπης ●●● Κατά το κοινώς λεγόμενο, τους έκανε ρόμπες ●●● Παραμύθιασε τον Παπακωνσταντίνου, ο οποίος προσπαθεί να φτιάξει έναν προσωπικό μηχανισμό, που δεν θα ‘χει καμιά σχέση με το ΠΑΣΟΚ (κατά το πρότυπο του Παπανδρέου) ●●● Το έξυπνο πουλί, όμως, από τη μύτη πιάνεται ●●● Από εδώ και πέρα, άμα ο Παπακωνσταντίνου δοκιμάσει να την πει σε κάποιον παλαιο-Πασόκο, θα εισπράττει την απάντηση: «Πες μας τώρα και για τον Κουτούπη» ●●● Μεγάλη αναταραχή στην Καλλιρρόης και δεν ισοδυναμεί με «θαυμάσια κατάσταση», όπως έλεγε ο πρόεδρος Μάο ●●● Διακρίνω έναν έντονο εκνευρισμό, πρόεδρε Χεριχέρη, ή είναι ιδέα μου; ●●● Η στήλη δεν θέλει να τα θυμάται, αλλά οι παλαιο-δεξιοί τα θυμούνται ●●● Τότε που ο πρόεδρος Αντωνάκης ήταν προστατευόμενος του Αβέρωφ και ο πρόεδρος Χεριχέρης προστατευόμενος της Μαρίκας ●●● Λέγεται μάλιστα ότι καλούνταν συχνά να εκφράσει άποψη για τα ντολμαδάκια, ως καλοφαγάς ●●● Κάποια στιγμή πέρασε από την κουζίνα στο σαλόνι, γνωρίστηκε με τον Δρακουμέλ και ξεκίνησε τη λαμπρή καριέρα του στη γαλάζια πολυκατοικία ●●● Το του Κουτού-πη τρόπαιον, όμως, ουκ εά με καθεύδειν ●●● Δεν κατάλαβα, γιατί τίθεται ζήτημα ήθους και απεπέμφθη κακήν-κακώς ο Κουτούπης; ●●● Επειδή απεκάλεσε τα Πασόκια «λαμόγια» ●●● Ψέματα είπε; ●●● Δηλαδή, αν τους αποκαλούσε «υπηρέτες του δημοσίου συμφέροντος», θα ήταν πρότυπο ήθους και κατάλληλος –λόγω σπουδών εις την αλλοδαπήν– για ειδικός γραμματέας υπουργείου; ●●● Πάντως, πρέπει να έχει πολύ χιούμορ το άτομο ●●● Τον φανταζόμαστε να κάθεται σαν σεμνή κορασίδα μπροστά στον Παπακωνσταντίνου και να απαντά με άνεση σε όλες τις ερωτήσεις της συνέντευξης ●●● Δυο φορές μάλιστα! ●●● Τύφλα να ‘χει ο Μάρλον Μπράντο ●●● Αλλά και ο Παπακωνσταντίνου, αετός δικέφαλος ●●● Με βλέμμα ακτινογραφία, διαπέρασε το συνομιλητή του και έφτασε μέχρι τα εσώψυχά του ●●● Στο «Ζούγκλα» έκανε την πρώτη –δήθεν τυχαία– τηλεοπτική εμφάνισή του ο Σαμαράς ●●● Οχι, δεν επρόκειτο για ανταπόδοση για το γνωστό χυδαίο δημοσίευμα κατά της Μπακογιάννη ●●● Ο Αντωνάκης έχει ήθος και δεν κάνει τέτοια πράγματα ●●● Το δόγμα «τρεχάτε ποδαράκια μου να μη σας χέσει ο κώλος μου» ακολουθούσαν οι Συριζαίοι στην πορεία της 6ης Δεκέμβρη, με το που άρχισαν να πέφτουν τα πρώτα χημικά ●●● Κι επειδή το μπλοκ της «Κόντρας» είχε την ατυχία να πορεύεται μπροστά τους, κόντευαν να μας τσαλαπατήσουν ●●● Οπότε, κάποια στιγμή ακούστηκε η κορυφαία ατάκα από σύντροφο προς Στρατούλη ●●● Αφού ξέρατε τι πορεία θα γίνει, γιατί δεν καθόσασταν στην πλατεία Κουμουνδούρου; ●●● Οι Οικολόγοι-Πράσινοι με τα σηματάκια κατά της βίας είχαν εξαφανιστεί από τα Χαυτεία και είχαμε ησυχάσει ●●● Αφού σας χαλάει, τι θέλετε και κατεβαίνετε; ●