ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ για κάποιες περίεργες διαρρήξεις θέτει ο Τάσος Κατσαρός, συγγραφέας του βιβλίου «Μια απόφαση, μάχομαι μέχρι το τέλος – Αντάρτικο πόλεως – Στενή Αυτοάμυνα (ΟΠΛΑ)». Στις 18 Γενάρη, άγνωστοι παραβίασαν τις πόρτες των διαμερισμάτων που κατοικούν η μητέρα του και η αδερφή του στην Καλαμαριά. Εφυγαν παίρνοντας χρήματα. Την επομένη ο ίδιος πήγε και έμεινε στο διαμέρισμα της μητέρας του. Την ίδια μέρα, παραβίασαν την πόρτα του δικού του διαμερίσματος στην Επτάλοφο, στην άλλη άκρη της Θεσσαλονίκης. Να ήταν άραγε κλεφτρόνια που δεν σεβάστηκαν ότι πρόσφατα πέθανε ο πατέρας του (τα αγγελτήρια για την κηδεία βρίσκονταν στην πόρτα της πολυκατοικίας στην Καλαμαριά); Και καλά, στην Καλαμαριά χτυπήθηκαν και άλλα διαμερίσματα στην περιοχή, στην Επτάλοφο, όμως, δεν πειράχτηκε κανένα άλλο διαμέρισμα. Δεν είναι περίεργο που χτυπήθηκαν μέσα σε δυο μέρες τρία διαμερίσματα της οικογένειάς του; Μήπως -καταλήγει ο Τ. Κατσαρός- τα κλεφτρόνια προέρχονται από την Αντιτρομοκρατική και οι διαρρήξεις έχουν σχέση με το βιβλίο που εξέδωσα και τη συμμετοχή μου στο κίνημα αλληλεγγύης στους πολιτικούς κρατούμενους;
Τελευταία Νέα :
- Ιδιωτική Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού στη Χίο!
- Τρέμουν τη δημοσιότητα της δίκης τους οι νεοναζιστές – Ζητούν την απαγόρευσή της!
- Είτε μέρα είτε νύχτα εισβάλετε, ο θάνατος σας περιμένει
- Οι «Μεγάλοι Ευεργέτες», η αστυνομοκρατία και η διαμαρτυρία για την απόλυση του Δημήτρη Αντωνίου
- Σαν σήμερα 18 Ιούλη
- Λυσσάνε που ο ελληνικός λαός είναι σταθερά με τους Παλαιστίνιους