Ανάμεσα στα ονόματα των δικαστικών που πήγαν εκδρομή στην Αλεξάνδρεια με τον άγιο πατέρα Ιάκωβο Γιοσάκη είναι και αυτό της πρωτοδίκη Μαρίας Κουτέρη. Γιατί μας κίνησε το ενδιαφέρον; Μα γιατί είναι η ανακρίτρια στην υπόθεση των προφυλακισμένων Γ. Καλαϊτζίδη, Π. Καρασαρίνη και Π. Ασπιώτη, η οποία όχι μόνο επέδειξε ιδιαίτερο ζήλο (για να μην πούμε μένος), φουσκώνοντας το κατηγορητήριο με ανυπόστατες κατηγορίες, αλλά ακόμα και σε επίπεδο συμπεριφοράς προς κατηγορούμενους, μάρτυρες και συνηγόρους έδειξε καθαρή προκατάληψη. Τελικά, όλα τα πράγματα έχουν την εξήγησή τους. Η θεοσεβής κ. Κουτέρη, φίλη του Γιοσάκη, έχει… κοινωνική ευθύνη και την ασκεί.
Τελευταία Νέα :
- «Περονόσπορος» έπεσε στα σιωναζιστικά τεθωρακισμένα
- Ιδιωτική Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού στη Χίο!
- Τρέμουν τη δημοσιότητα της δίκης τους οι νεοναζιστές – Ζητούν την απαγόρευσή της!
- Είτε μέρα είτε νύχτα εισβάλετε, ο θάνατος σας περιμένει
- Οι «Μεγάλοι Ευεργέτες», η αστυνομοκρατία και η διαμαρτυρία για την απόλυση του Δημήτρη Αντωνίου
- Σαν σήμερα 18 Ιούλη