► Oταν θα χρειαστεί να κάνουμε κάτι, ας υπολογίζουμε καταρχήν ότι θα είμαστε μόνοι μας.
Ευάγγελος Αποστολάκης
Προειδοποίηση του στραταίου προς χέστες που παριστάνουν τους πολεμοχαρείς. Και άδειασμα Τσίπρα (και όχι μόνο) βεβαίως.
► Κάποιοι βάλαμε το κορμί μας, τη ζωή μας, την αξιοπρέπειά μας, την ΑΞΙΑ μας, μπροστά, χωρίς να σκεφτούμε το ΚΟΣΤΟΣ, για να ΑΛΛΑΞΕΙ αυτή η χώρα! ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ! Λοιδορίες, δολοφονίες χαρακτήρα από τα ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ ΤΩΝ ΜΜΕ, μολότοφ από το παρακράτος, απειλητικά μηνύματα και e-mail σε μένα και την οικογένεια μου, ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΜΕΛΑΝΙ!
Παύλος Πολάκης
Εμάς, τώρα, αυτή η έκρηξη ψευτομαγκιάς γιατί μας φαίνεται σαν αποχαιρετιστήριο;
► Σε αντίθεση με την προσδοκία του κ. Τσίπρα, ότι η Συμφωνία των Πρεσπών θα διασπάσει τη ΝΔ και θα φουσκώσει το ακροδεξιό ακροατήριο, η καταγγελία της συνθήκης από πλευράς του Κυριάκου Μητσοτάκη, του επέτρεψε και να ενσωματώσει στο κόμμα του το εθνικιστικό, υπερπατριωτικό, αντισυστημικό ακροατήριο, και να αποδυναμώσει τις όποιες προσπάθειες “ακραιφνών ακροδεξιών”, να εμφανιστούν στο προσκήνιο. Και μάλιστα χωρίς εκπτώσεις στο εκσυγχρονιστικό μήνυμα του προέδρου της ΝΔ, αφού σε όλη τη διάρκεια της καμπάνιας, το θέμα των σχέσεών μας με τη Βόρεια Μακεδονία, έχει εξαφανιστεί παντελώς από το λεξιλόγιο της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Μανώλης Καψής
Τελικά, μπορεί και ο δεύτερος υιός Καψής να κάνει επιεικώς σύνθετες σκέψεις.
► Η Νέα Ελληνική Ορμή έχει θέσει ως βάση για προεκλογική σύγκλιση την προώθηση της κοινωνικής ατζέντας για την ανασύσταση του κοινωνικού κράτους η οποία έχει στον πυρήνα της τον άνθρωπο, την κοινωνική ισότητα και την κοινωνική δικαιοσύνη.
Δελτίο Τύπου ΝΕΟ
Υπομονή, δυο βδομάδες έμειναν.
► Ο λόγος που αποφάσισα να κατέβω υποψήφια στις βουλευτικές εκλογές είναι η επιθυμία μου να προσφέρω. Μπορεί να μην έχω εμπειρία στα κοινά, αλλά γνωρίζω καλά τα προβλήματα του τόπου μας και δη του Πειραιά, όπου μου έγινε η πρόταση να πολιτευτώ και την αποδέχτηκα με μεγάλη χαρά.
Κόμισσα Κοντογιάννη
Η παρουσιάστρια της εκπομπής «Komissa by night» του High TV είναι υποψήφια με τον Λεβέντη.