♦ Συντρόφισσες και σύντροφοι, να οργανωθούμε, να τρέξουμε, μη μας προλάβει η Καρακώστα ♦ Αυτή θα φέρει το σοσιαλισμό με μεταρρυθμίσεις ♦ Αλλά, όπως είπε, αν στο μεταξύ προλάβουμε εμείς με την επανάσταση, οκέι ♦ Είναι ζήτημα τιμής, όπως αντιλαμβάνεστε ♦ Εκτός αν τη δείτε αλλιώτικα ♦ Αφού θα μας τον φέρει το σοσιαλισμό η Παπακώστα, γιατί να σκοτωνόμαστε; ♦ Ας περιμένει η επανάσταση ♦ Αμ’ το άλλο; ♦ Τον Ραγκούση τον ανάγκασαν, λέει, να γίνει υπουργός του Παπαδήμου ♦ Αν δε δεχόταν, θα τον έλεγαν… παλιόπαιδο ♦ Με πόνο ψυχής έγινε υπουργός ο άνθρωπος ♦ Εντάξει τώρα, τι τα σκαλίζετε; ♦ Προηγουμένως ήταν υπουργός του Γιωργάκη ♦ Και κοίταζε τους απεργούς πείνας της Υπατίας με βλέμμα υπολοχαγού των SS ♦ Του ΄λεγε ο Παπουτσής να βρουν μια συμβιβαστική λύση, τον κάρφωνε μ’ αυτό το παγωμένο τευτονικό βλέμμα και απαντούσε κοφτά: nein ♦ Περασμένα, ξεχασμένα, παιδιά ♦ Τώρα ο Ραγκούσης στρατεύεται στην ενιαία προοδευτική παράταξη με ηγέτη τον Τσίπρα ♦ Θα βάλει κι αυτός πλάτη για να ολοκληρώσει το σοσιαλιστικό μετασχηματισμό η Καρακώστα ♦ Ε, ρε, βρεγμένη σανίδα που τους χρειάζεται, θα ‘λεγε η γιαγιά μου ♦ Οπως βλέπετε, επικαλούμαι το πιο ήπιο μέσο ♦ Πώς το ‘λεγε ο Γιάννος; ♦ «Συντρόφισσες και σύντροφοι, για το σοσιαλισμό αγωνιζόμαστε όλοι» ♦ Στο μεταξύ, ο πρόεδρος, πρώην υπουργός και πρώην συγκυβερνήτης Πάνος έπιασε δουλειά ♦ «ΕΙΣ-ΠΡΑΤΤΩ….Ρήμα αναφερόμενο ενίοτε στο εσωτερικό και συχνά μετά το 2017 στο εξωτερικό» ♦ Εν πρώτοις, να δώσουμε συγχαρητήρια για τα άψογα ελληνικά ♦ Αυτά να τα βλέπουν κάποιοι που πιάνονται από κάτι ορθογραφικά λάθη που του ξεφεύγουν κάπου-κάπου του προέδρου ♦ Εν δευτέροις, να ρωτήσουμε ♦ Ποιος θα πάρει σειρά στον πάγκο του Twitter, μετά τον Κοτζιά; ♦ Θα πάει κατευθείαν στον «αγαπητό Αλέξη» ή θα περάσει από ενδιάμεσους; ♦ Πρόεδρε, να το τρέξουμε, ο λαός έχει χάσει την υπομονή του ♦ Ολο το πολιτικό δράμα της σύγχρονης Ελλάδας ♦ Συμπυκνωμένο στους στίχους που τραγουδούσε ο Γονίδης, την ώρα που ο πρόεδρος Πάνος έριχνε τις στροφές του ♦ Απ' τα ψηλά στα χαμηλά κι απ' τα πολλά στα λίγα/ πώς με κατάντησες ρε ζωή… ♦ Μόλις όμως ο α(η)δός έφτασε στο στίχο «Μα κανένας δε μου φταίει για το χάλι μου…», ο πρόεδρος σταμάτησε να στροβιλίζεται και αποχώρησε από την πίστα ♦ Το ένστικτο του αλάνθαστου ηγέτη ♦ Το είδατε, κύριοι της ΝΔ, πώς στροβιλιζόταν ο πρόεδρος; ♦ Σαν δερβίσης σε σούφικο τεκέ ♦ Θα έχετε τα μούτρα να ξαναφωνάξετε «αλκοτέστ»; ♦ Χέστηκε ο Κούλης και δεν πάει σε «ντιμπέι», τσουπ πετάχτηκε η τέως πρόεδρος Ζωή ♦ Τσίπρα, άσε τον Κυριάκο, δε θέλει ♦ Σε προσκαλώ εγώ σε ντιμπέιτ και για τις Πρέσπες και για μνημόνια, πλειστηριασμούς, Μάτι ♦ Και μετά τον αποτελείωσε ♦ «Ούτως η άλλως (το ντιμπέιτ) θα γίνει κάποια στιγμή» ♦ Αυτό θα πει σιγουριά ♦ Θα πάρει τόσο μεγάλο ποσοστό το… κόμμα της, που αναγκαστικά θα τη συμπεριλαμβάνουν στα προεκλογικά ντιμπέιτ ♦ Εσείς εκεί στην «Ελληνοφρένεια», γιατί μουγκαθήκατε με την εμφάνιση της Αφροδίτης Μάνου στην εθνικοφασιστική εξέδρα; ♦ Γιατί σχολιάσατε μόνο την παρουσία του Γαϊτάνου; ♦ Μήπως επειδή πολύ πρόσφατα της κάνατε μια αποθεωτική εκπομπή, εξαίροντας κυρίως το αριστερό παρελθόν της; ♦ Οι δημόσιες σχέσεις είναι το όριο της αριστεροσύνης σας; ♦