♦ Ποιος Καμμένος (Δημήτρης) και μπούρδες; ♦ Τα λεφτά είναι η Μανταλένα ♦ Πάνω που την είχε αναβαθμίσει η προεδράρα, το κορίτσι αποφάσισε να κοιτάξει το μέλλον του ♦ Τι μέλλον να έχει μια φιλόδοξη νέα στο (από)κομμα του Καμμένου; ♦ Ο ανταγωνισμός σαφώς θα είναι σκληρός εκεί που θα πάει ♦ Αλλά τουλάχιστον θα έχει μια ελπίδα ♦ Τι ακριβώς εννοούσε ο πρόεδρος, υπουργός και συγκυβερνήτης Πάνος όταν έγραφε για τον συνεπώνυμό του βουλευτή Δημήτρη ♦ «Ακριβοπληρωμένη η μεταγραφή, κουτσός ο παίχτης»; ♦ Από πού τον πήρε μεταγραφή και πόσο τον πλήρωσε; ♦ Ο Κοτζιάς τραγούδησε το Happy Birthday στον Νίμιτς και τη Μογκερίνι ♦ Εχει απωθημένο με το τραγούδι ή είναι απλά πολιτικός καραγκιόζης; ♦ Γιατί τον θυμόμαστε να τραγουδά και το We are the world με ακροατήριο τους υπουργούς Εξωτερικών των κρατών-μελών του ΝΑΤΟ ♦ Επί τη ευκαιρία, να πούμε κάτι και για τα ελληνικά του υπουργού ♦ Πολλοί εξεπλάγησαν με το «ασμενώς» ♦ Που μάλιστα το είπε δύο φορές σε τηλεοπτική του συνέντευξη ♦ Αυτό δεν είναι τίποτα ♦ Παλιά, πριν από δεκαετίες, όταν ήταν στον Περισσό, έγραφε για «κορκοδείλια δάκρυα» ♦ «Νάντια Κομανέτσι της πολιτικής» αποκάλεσε τον πρόεδρο, υπουργό και συγκυβερνήτη Πάνο ο Κ. Ζούλας, διευθυντής του Γραφείου Τύπου της ΝΔ ♦ Προβλέπουμε μήνυση και αγωγή ♦ Να ταυτίζεις τον πρόεδρο κτλ. Πάνο με γυναίκα συνιστά βαρύτατη ύβρη και συκοφαντία ♦ Γιατί δεν τον αποκάλεσε Κάτο, Τσουκαχάρα, Βορόνιν, Αντριάνοφ; ♦ 'Η έστω Βλάσση Μάρα; ♦ Ναζί σίγουρα ♦ Χουντάρες σίγουρα ♦ Αλλά και γελοίοι ♦ Σιγά μην κάνουν πραξικόπημα οι στραταίοι κόντρα στη θέληση του ΝΑΤΟ ♦ Ναζί, χουντάρες και κότες ♦ «Ανακαλώ τις αυθόρμητες δηλώσεις μου», δήλωσε εγγράφως ο Μπαρμπαρούσης ♦ «Η προσήλωσή μου στην Συνταγματική Νομιμότητα (σ.σ. έτσι, με κεφαλαία αρχικά) δεν μπορεί να αμφισβητηθεί από κανέναν», κατέληξε ♦ «Ουστ, αυτά να τα πεις στη Θεσσαλονίκη!», φώναξε η Μάρκου στον Θεοδωράκη ♦ Ετσι εξηγείται ο θυμός με τον οποίο της απάντησε, κάνοντας αναφορά σε «ψηλοτάκουνα» και «γόβες» ♦ Η μαντάμ ψάχνει τώρα πελατεία στον εθνικιστικό εσμό ♦ Γιατί απορείτε που ο Ζουράρις άργησε να πει το «όχι» στην πρόταση δυσπιστίας κατά της κυβέρνησης; ♦ Οταν έχεις «σπασμούς, ρίγος και τάση προς εμετό», θέλεις λίγο χρόνο να τα υπερνικήσεις ♦ Και δε θέλω αφελείς ερωτήσεις του τύπου «αφού, ρε μεγάλε, υποφέρεις γιατί δεν παραιτείσαι;» ♦ «μαζόχα είσαι, ρε;» ♦ Η αγάπη για την καρέκλα (συγνώμη, για την πατρίδα ήθελα να πω) υπερνικά και το ρίγος και τους σπασμούς και την τάση προς εμετό ♦ Υπάρχουν, άλλωστε, και σχετικά σκευάσματα, τα οποία χορηγούνται χωρίς συνταγή ♦ Εννοείται πως και ο γίγαντας Χατζημιχελάκης, ο γιατρός, καθυστέρησε λίγο για να πει το «όχι» ♦ Είναι ζήτημα πρεστίζ ♦ Και σασπένς ♦ Λύσσαξαν πάλι με την άδεια του Κουφοντίνα ♦ Ξυδάκι ♦ Εμείς οργιστήκαμε με την παράνομη συμπεριφορά της κυβέρνησης ♦ Και ανησυχήσαμε για την υγεία του αγωνιστή ♦ Με τη λύσσα των ξεδιάντροπων απλώς διασκεδάζουμε ♦ Η Φιλιππιάδα δεν έχει μακεδονικό όνομα ♦ Δεν είναι από τον Φίλιππο τον Μακεδόνα, αλλά από την αγάπη για τα άλογα που είχαν αυτοί που την ίδρυσαν ♦ Αλλωστε βρίσκεται στην Ηπειρο, όχι στη Μακεδονία ♦ Το σημειώνω για να μην έρθουν τίποτα… παράξενες ιδέες στους εκεί ακροδεξιούς ♦