Η σημερινή συνεδρίαση ήταν σχετικά σύντομη, γιατί από τους μάρτυρες του κατηγορητηρίου, που κλήθηκαν από το τρομοδικείο με τη διαδικασία της βίαιης προσαγωγής, προσήλθαν μόνο πέντε. Τρεις υπάλληλοι εταιριών κούριερ, ένας διαχειριστής πολυκατοικίας στην οποίο ο Γ. Καραγιαννίδης είχε νοικιάσει μία γκαρσονιέρα και ένας υπάλληλος καφέ στο Χαλάνδρι. Και οι πέντε αυτοί μάρτυρες δεν συνεισέφεραν τίποτα που να είναι αξιοποιήσιμο από το τρομοδικείο, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της προέδρου.
Ο εισαγγελέας πρότεινε στο δικαστήριο να ξαναστείλει στα αστυνομικά τμήματα έγγραφο και να ενημερώσει τους διοικητές τους ότι ισχύει η απόφαση του δικαστηρίου για βίαιη προσαγωγή των μαρτύρων, πρόταση που δέχτηκε το τρομοδικείο.
Ο συνήγορος υπεράσπισης Φρ. Ραγκούσης υπέβαλε αίτημα να κληθούν μια σειρά μάρτυρες, μεταξύ των οποίων και ο διοικητής της Αντιτρομοκρατικής Αλκ. Τζωίτης. Ο εισαγγελέας επιφυλάχτηκε, όπως και η πρόεδρος.
Η δίκη θα συνεχιστεί την Τρίτη 24 Ιούλη.