● «Επαναστατική πράξη» χαρακτήρισε την αναδιάρθρωση του υπουργικού συμβουλίου ο Ρέππας ●●● Λογικόν: αφού στην εξουσία ανέβηκαν οι… αντιεξουσιαστές, επαναστατικές πράξεις θα κάνουν ●●● Ε, ρε, υλικό που θα ‘χαν οι παλιοί επιθεωρησιογράφοι ●●● Είναι θεός ο δάμαλος ●●● Παραιτήθηκε από αρχηγός, έβαλε dead line την 8η Νοεμβρίου και άφησε τους δελφίνους και τις κλίκες τους να σφάζονται ●●● Μόνο που έχει να αντιμετωπίσει και τον «σύμβουλό του» Γιάννη Κεφαλογιάννη, που ακούει Μητσοτάκης και του σηκώνεται η τρίχα κάγκελο ●●● «Λειτούργησε σαν μονάρχης τόσο στην κυβέρνηση όσο και στο κόμμα», είπε για τον Καραμανλή ο τέως σύμβουλος ●●● Τελικά, μόνο η Ντόρα μπορεί να προσφέρει στον Καραμανλή προστασία (λέμε τώρα) της υστεροφημίας του ●●● Γι’ αυτό και της έστησε ένα συνέδριο στα μέτρα της ●●● Πρώτη μούρη στη Βουλή Κατερίνα Μπατζελή ●●● Η στήλη βρήκε νωρίς-νωρίς το πρώτο πουλέν της από τη νέα διακυβέρνηση ●●● Το τι λέει ο στόμας της όταν ανοίγει δεν περιγράφεται ●●● Ενα μίγμα Κατερίνας Παπακώστα και Φάνης Πάλλη-Πετραλιά στο πιο… ευρωπαϊκό ●●● Είναι, όμως, ζαβολιάρα, όπως έδειξε το ρεπορτάζ στο προηγούμενο φύλλο της εφημερίδας μας ●●● Διορθώνει εκ των υστέρων τις δηλώσεις της στα γραπτά δελτία Τύπου ●●● Και πώς θα βγάλουμε εμείς το ψωμί μας, μαντάμ Κατρίν; ●●● Παρακαλούμε, από εδώ και πέρα πιστή απομαγνητοφώνηση κι όχι να περνάνε οι δηλώσεις από φιλολογικό… μετα-έλεγχο ●●● Περιττεύει, φυσικά, να σημειώσουμε ότι συμφωνούμε απολύτως με το σύνθημα Panikas for president ●●● Γιατί; ●●● Δεν νομίζουμε ότι χρειάζονται «γιατί» όταν πρόκειται για σταθερές αξίες ●●● Είναι σαν να ρωτάς «γιατί ήταν μεγάλος τραγουδιστής ο Καζαντζίδης;» ●●● Κάποια πράγματα δεν τα εκλογικεύεις, απλά τα βιώνεις ●●● Οπως βλέπετε όλοι, ο Πανίκας έριξε ήδη την πρώτη γροθιά στο κατεστημένο lll Κάθεται ισότιμα μαζί με τους δελφίνους και τη φάλαινα ●●● Και με κόκκινη γραβάτα, παρακαλώ ●●● Οι ένδοξες μέρες της «Σεχραζάτ» αναβιώνουν ●●● Καιρός να εμφανιστεί και η κυρία που χόρευε με τα σπαθιά ●●● Ξεχάσαμε και το εξωτικό καλλιτεχνικό της ψευδώνυμο, γαμώτο ●●● Επόμενο βήμα του ΓΑΠ να μετατρέψει την κυβέρνηση σε ΜΚΟ ●●● Ξεκίνησε με τα προκαταρκτικά: έβαλε τον Καμίνη να κάνει training στους υπουργούς ●●● Οι χαμαιλέοντες των ΜΜΕ άλλαξαν αμέσως χρώμα κι άρχισαν το γλείψιμο και το λιβάνισμα ●●● Το τι ακούν τ’ αυτιά μας και βλέπουν τα μάτια μας δεν περιγράφεται ●●● Ο Ν. Κακλαμάνης, πνευματικό παιδί του Αβέρωφ, εγκατέλειψε τον Σαμαρά, του οποίου υπήρξε πρωτοπαλίκαρο στην ΠΟΛΑ, και συντάσσεται με τη Ντόρα ●●● Υπάρχει μια παροιμία, αλλά δεν τη γράφουμε γιατί είναι… σεξιστική ●●● Από την άλλη, ο δάμαλος, που θα παρέμενε «στην πρώτη γραμμή του αγώνα», βιάζεται να την κάνει ●●● «Βγάλτε αρχηγό μέχρι τις 7 Νοέμβρη, γιατί εγώ στις 8 έφυγα», τους διεμήνυσε lll Ρε παιδιά, εσείς που ξέρετε, έχει βγει τίποτα καινούργιο στο Playstation και δεν κρατιέται; ●●● Περισσότερο και από τον Ομπάμα χάρηκε ο Γιωργάκης για το Νόμπελ ●●● Πέρα από την αναμφισβήτητη αμερικανολαγνεία και ομπαμαλαγνεία του, κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού του έχει και προσωπική φιλοδοξία για το Νόμπελ ●●● Ισως μαζί με κάποιον τούρκο πολιτικό στο μέλλον ●