♦ Βρε πώς αλλάζουν οι καιροί ♦ Οι πασόκοι καταθέτουν ανενόχλητοι στεφάνι στο Πολυτεχνείο και οι συριζαίοι τρώνε τη γιούχα της αρκούδας, με καφέδες, νερά και ό,τι άλλο υπήρχε πρόχειρο ♦ Ο Σκουρλέτης, πάντως, δήλωσε ότι… συνεχίζουν ♦ Ως προς αυτό δεν είχαμε καμιά αμφιβολία ♦ Γι’ αυτό και στην πορεία πήγαν και χώθηκαν πίσω από τον Περισσό ♦ Για να ‘χουν καμιά ώρα διαφορά από τους «άλλους» ♦ Κάποιοι από τους οποίους είχαν ξεμείνει έξω από την αμερικάνικη πρεσβεία κι όταν τους είδαν τους την ξαναέπεσαν ♦ Βρε πώς αλλάζουν οι καιροί ♦ Oι Σαμαροβενιζέλοι περισσότερο επεδείκνυαν τη γιγαντιαία «αύρα» της αστυνομίας ♦ Οι Τσιπροκαμμένοι την έβαλαν να «δουλέψει» υ Μιλάμε για πρόοδο! ♦ Χαράς ευαγγέλια ♦ Επιτέλους, ο Μιχελογιαννάκης, ο γιατρός, μίλησε ♦ Ντόμπρα και σταράτα όπως πάντοτε ♦ «Επικρατούσα θρησκεία στην Ελλάδα είναι η θρησκεία της Ανατολικής Ορθόδοξης Εκκλησίας του Χριστού. Γιατί να αναθεωρηθεί το άρθρο 3, όταν στην Ελλάδα το 95% είναι Ορθόδοξοι Χριστιανοί;» ♦ Ελα μου ντε ♦ Κι αφού αποφάσισε να μιλήσει η αγάπη της στήλης, τα είπε όλα και ξαλάφρωσε ♦ «Το άρθρο 16 απαγορεύει την ίδρυση ιδιωτικών πανεπιστημίων. Γιατί άραγε; Δεν λυπούμαστε το κόστος και την ταλαιπωρία των οικογενειών που στέλνουν τα παιδιά τους στο εξωτερικό; Αφού επιτρέπεται το ιδιωτικό νηπιαγωγείο, δημοτικό, γυμνάσιο και λύκειο, γιατί να μην επιτρέπεται και το ιδιωτικό πανεπιστήμιο;» ♦ Εμάς, όμως, δεν μας φτάνουν οι δηλώσεις ♦ Θέλουμε και απεργία πείνας ♦ Με ντάκο για κολατσιό, όχι μπισκοτάκια όπως την άλλη φορά ♦ Ναι, ρε, βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ εξακολουθεί να είναι ο Μιχελογιαννάκης, ο γιατρός ♦ Τραβάτε κάνα ζόρι; ♦ «Ο Τσίπρας μέσα από τη σχέση του μαζί μου γίνεται ένας σύγχρονος Σαούλ», φέρεται ειπών ο Τζερόνυμο ♦ Για να το λέει αυτός, κάτι θα ξέρει ♦ Για τον Τσίπρα δεν ξέρουμε πόσο τιμητικό είναι ♦ Αλλά γιατί όχι; ♦ Σιγά μη νοιαστεί ο χοντρόπετσος ♦ Πολιτικό παιχνίδι να γίνεται και τα υπόλοιπα δεν ενδιαφέρουν ♦ Ο άνθρωπος βρίσκει τον Τραμπ «διαβολικά καλό» και τη Μέρκελ «θεά», στο ιερωνυμικό «Σαούλ» θα κωλώσει; ♦ Oταν οι αστοί πολιτικοί περνάνε ζόρια, επισκέπτονται ένα νηπιαγωγείο και φωτογραφίζονται να παίζουν με τα παιδάκια ♦ Τα οποία, φυσικά, δεν καταλαβαίνουν ότι τα χρησιμοποιούν ♦ Δοκιμασμένη συνταγή ♦ Το έκανε προ καιρού η Μέρκελ, το επανέλαβε η Μέι ♦ Ο Πούτιν, όμως, επέλεξε ένα μοναστήρι για την τελευταία του φωτογράφιση ♦ Αυτός έτσι κι αλλιώς δεν έχει αντιπολίτευση ♦ Ενισχύει απλώς την εικόνα του τσάρου πασών των Ρωσιών ♦ Ενας ο Τσόρτσιλ και ένας ο… Τ(σ)ατσόπουλος ♦ Τα λέει και μόνος του, δε βάζει κάναν άλλο να τα γράψει ♦ Αρκετοί δεξιοί, πάντως, έχουν ανεβεί στα κεραμίδια και σκούζουν με τις μεταγραφές του Κούλη ♦ Κυρίως καραμανλικοί ♦ Kάνει μια κάπως αντιαμερικάνικη δήλωση ο Μακρόν; ♦ Θα σου δείξω εγώ, λέει ο Τραμπ κι αρπάζει το iphone ♦ «Το πρόβλημα είναι ότι ο Εμάνουελ υποφέρει από πολύ χαμηλή δημοτικότητα 26% στη Γαλλία και ένα ποσοστό ανεργίας περίπου 10%. Προσπαθούσε απλώς να πάει την κουβέντα αλλού» ♦ Το 'χε γράψει, όταν θυμήθηκε κάτι άσχετο ♦ Κανένα πρόβλημα, το συμπλήρωσε ♦ «Παρεμπιπτόντως, δεν υπάρχει πιο εθνικιστική χώρα από τη Γαλλία -πολύ περήφανοι άνθρωποι-, δικαίως» ♦ Κανονική Κατίνα ♦