♦ Τελικά, φτάσαμε στο καλοκαίρι με τη δεύτερη αξιολόγηση και δεν «καήκαμε», όπως προειδοποιούσε ο Τσακαλώτος ♦ ’Η μήπως «καήκαμε»; ♦ Δεν ξέρουμε για τον ελληνικό καπιταλισμό, όμως ο ελληνικός λαός είναι μόνιμα «καμένος» ♦ Και το κακό θα είναι να το συνηθίσει ♦ Ο κοινωνικός μιθριδατισμός είναι ό,τι χειρότερο ♦ Σε ειδικό δικαστήριο, σε στρατιωτικό δικαστήριο ή και σε ορχήστρα θεάτρου δηλώνει έτοιμος να καταθέσει ο Μπαρουφάκης ♦ Ρε σεις, μετά την «κάτω πλατεία» θέλει την Επίδαυρο! ♦ Ελπίζουμε να μην μπουν τίποτα «καινά δαιμόνια» στο μυαλό κάποιου «πρωτοποριακού» σκηνοθέτη ♦ Γιατί ο τύπος θα ήθελε να παίξει Προμηθέα Δεσμώτη ♦ Και να πειράξουν το έργο, ώστε αντί για φωτιά να έχει ΙΟU ♦ Καλά, Τσίπρας και Παππάς δεν πρέπει να κατάλαβαν «γρυ» από το plan B που τους παρουσίασε ο Μπαρούφ «ένα μεσημέρι στης Κυψέλης τα μέρη» ♦ Ο Δραγασάκης, που κατάλαβε, δεν τους είπε τίποτα; ♦ Η «παιδική χαρά» μάζευε τις ψήφους σαν το χαλάζι εκείνη την περίοδο ♦ Κι αυτός ήθελε να γίνει αντιπρόεδρος της κυβέρνησης ♦ «Μετά θα τα μαζέψω τα παλιόπαιδα τ' ατίθασσα» πρέπει να σκέφτηκε ♦ O Tατσόπουλος θα κατέβει, λέει, υποψήφιος με τη ΝΔ στη Β' Αθήνας ♦ Και μεις που νομίζαμε ότι τα «πηδήματα» τα έκανε κυρίως πέριξ του Κωλανακίου, δηλαδή στην Α' Αθήνας ♦ Ανακάλυψα προχθές στο ψυγείο μου ένα ρόδι, που πρέπει να ήταν εκεί καμιά διετία και δεν είχε σαπίσει ♦ Λέτε να είναι σαν το κάστανο του αγίου Παΐσιου; ♦ Το κακό είναι ότι για να με αγιοποιήσετε και να κονομήσετε, πρέπει πρώτα να πεθάνω ♦ Και δεν είναι στα σχέδιά μου αυτή την περίοδο ♦ Το ρόδι, πάντως, θα το κρατήσω ♦ Πιο μάγκας είναι ο φοιτητής που κράτησε το βλοημένο κάστανο κι ύστερα έγινε παπάς και το περιφέρει για προσκύνημα από πόλη σε πόλη και από εκκλησιά σε εκκλησιά; ♦ Παιδιά, όσοι σκοπεύετε να παντρευτείτε, το ξέρετε το κόλπο ♦ Μετά τον γάμο, ντουγρού για το προεδρικό μέγαρο, για να δώσετε μπομπονιέρα στον πρόεδρο Πάκη ♦ Και να φωτογραφιστείτε μαζί του ♦ Εχουν διευρυνθεί τα καθήκοντα του προέδρου της Δημοκρατίας ♦ Εκτός από παρελάσεις, δοξολογίες, αρτοκλασίες και εγκαίνια, περιλαμβάνουν πλέον και υποδοχή νεονύμφων με photo opportunity ♦ Είναι η συμβολή του ανώτατου πολιτειακού παράγοντα στην επίλυση του δημογραφικού ♦ Κάντε το όπως ο Sakis ♦ Που πάει για βουλευτής, γιατί τέτοια μυαλά δεν πρέπει να πηγαίνουν χαμένα! ♦ Συνάντηση με τον Κούλη στην έδρα της ΝΔ, συνάντηση με τον Τζέρυ στην αρχιεπισκοπή, συνάντηση με τον Πάκη στην Ηρώδου του Αττικού, και πάντα με επιμελημένη φωτογραφική απαθανάτιση ♦ Ενώ ο άλλος, του Survivor, το πολύ που βλέπει είναι η δημαρχία Σκιάθου ♦ Το βλέπουμε να την παθαίνει σαν τον Τσάκα, όμως ♦ Μέχρι να γίνουν οι δημοτικές εκλογές θα τον έχει ξεχάσει και η κοπέλα του ♦ Αυτός ο τύπος που πότε κυκλοφορεί πεζός και «τρολάρει» τον υφυπουργό Πετρόπουλο και πότε με μηχανάκι και «τρολάρει» τον υφυπουργό Μπαλάφα πρέπει να είναι μεγάλη μούρη ♦ Γιατί να δεχτούμε ότι με τον δικηγόρο Πετρόπουλο τα πράγματα ήταν σχετικά εύκολα ♦ Με τον Μπαλάφα, όμως, αλλάζει το πράγμα ♦ Διότι ο τύπος δεν είναι καμιά λουλού, είναι της οικοδομής ♦ Οπότε το «τρολ» πρέπει να έχει τεράστια υποκριτικά προσόντα ♦ Σαουμπίνε και βάλε, ρε παιδί μου ♦