● Να ‘μαστε πάλι στο έντυπο (και ηλεκτρονικό) μετερίζι μας ●●● Καλή χρονιά, αγωνιστική ●●● Γιατί κατά τα άλλα, κακή, ψυχρή κι ανάποδη θα είναι η χρονιά ●●● Οπως η προηγούμενη κι ακόμα χειρότερη ●●● Ποιος θα το φανταζόταν ότι τα τζάκια, διακοσμητικά στοιχεία στα καινούργια διαμερίσματα της πόλης, θα γίνονταν πηγές θέρμανσης για τα νοικοκυριά ●●● Oτι θα επιστρέφαμε στα καυσόξυλα τη δεύτερη δεκαετία του 21ου αιώνα ●●● Και ότι τα καθάρματα της άρχουσας τάξης, αντί να φέρουν το πετρέλαιο στην τιμή που ήταν, θα αποκαλούσαν το λαό… εγκληματία κατά του περιβάλλοντος! ●●● Ελα, δεν το πιστεύω, βρέθηκαν πάλι «μερικοί επίορκοι» αστυνομικοί που νταραβερίζονταν με σπείρες εμπορίας ναρκωτικών ●●● Εκείνο το παλιό «οι μπάτσοι πουλάνε την ηρωίνη» τόσο γρήγορα το ξεχάσαμε; ●●● Και το ακόμα παλιότερο, επίσης, σύμφωνα με το οποίο οργανωμένο έγκλημα και αστυνομία δίωξής του αποτελούν τις δυο όψεις του ίδιου νομίσματος; ●●● Για την προσφυγή στο ΔΝΤ ευθύνεται «η Γερμανία και ορισμένα κορυφαία στελέχη της κυβέρνησης Παπανδρέου», είπε ο Λοβέρδος ●●● «Σε ό,τι με αφορά, μαζί με τρεις-τέσσερις ακόμη υπουργούς, είχαμε διαφωνήσει με την επιλογή αυτή και μάλιστα έντονα», προσέθεσε ●●● «Και μετά, εγώ έγινα ο πιο φανατικός τροϊκανός» ●●● Οχι, αυτό δεν το είπε, το προσθέτουμε εμείς, για να καταδείξουμε το ποιόν του ανδρός ●●● «Κριστίνα καλεί Αλέξη» ●●● Υπότιτλος σε «ρεπορτάζ» της Αυγής ●●● Η Κριστίνα είναι η Κίρχνερ, ενώ ο Αλέξης δεν χρειάζεται συστάσεις ●●● «Ουδέποτε αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης, δεν έχει γίνει δεκτός από περισσότερους από πέντε υπουργούς σε Βραζιλία και Αργεντινή» ●●● Από το ίδιο ρεπορτάζ ●●● Μαζέψτε τα σάλια σας, λιγούρια, γιατί προκαλείτε αηδία ●●● «Θέλω να διαβεβαιώσω τους γερμανούς επιχειρηματίες ότι μόνο να κερδίσουν έχουν από τις επενδύσεις τους στην Ελλάδα» ●●● Ο Παπούλιας, από γερμανικού εδάφους, με ύφος χιλίων δωσιλόγων ●●● Υποτίθεται ότι κάθε επένδυση στον καπιταλισμό έχει και ένα ρίσκο, όμως στη «μνημονιακή» Ελλάδα οι σύγχρονοι Κουΐσλινγκ εξαφανίζουν ακόμα και το καπιταλιστικό ρίσκο ●●● Μεγάλη καρδιά ο Πανίκας, αντέχει την προδοσία του Σαμαρά ●●● Ανυπομονούμε να τον δούμε και πάλι καβαλάρη Ζορό εκδικητή ●●● Κάποιοι σημερινοί ΣΥΡΙΖΑίοι και παλιοί του Περισσού έχουν καεί στο χυλό, γι’ αυτό κα φυσάνε και το γιαούρτι ●●● Δε γουστάρουν και πολύ παιχνίδι με τη λίστα Λαγκάρντ, γιατί φοβούνται μην αναστήσουν το ΠΑΣΟΚ και τον Μπένι ●●● Αλλά πού ν’ ακούσουν Τσίπρας, Σκουρλέτης και σία; ●●● Ασε που η κόρη Κωνσταντόπουλου θέλει να επαναλάβει τα κλέη του μπαμπά της στο ειδικό δικαστήριο του 1989-90 ●●● Πληροφορίες που φέρνουν τον Σαμαρά και τον Κουβέλη να κάνουν εναλλάξ νυχτερινή βάρδια στο σπίτι του Βενιζέλου και να προσέχουν μη τυχόν ξεσκεπαστεί στον ύπνο του και κρυώσει, δεν έχουν επιβεβαιωθεί ακόμη ●●● Τραβάτε με κι ας κλαίω ο Μόντι ●●● Και στις εκλογές κατεβαίνει και κόμμα του έφτιαξαν ●●● Με τις ευλογίες του Βατικανού και της Φεράρι ●●● Μόνο ο Παπαδήμος χάθηκε ●