• Ποια ήταν τα κύρια σημεία της ομιλίας Σαμαρά στα εγκαίνια της ΔΕΘ; ••• Οι «λαθρομετανάστες» και το άνοιγμα της Χαλυβουργίας με τα ΜΑΤ ••• Οντως, αποκαλυπτικός ο πρωθυπουργός της συγκυβέρνησης ••• Προσέθεσε και μερικά χριστιανοαγαπησιάρικα για την «αλήθεια που πληγώνει, φωτίζει, δυναμώνει» (αμήν) και καθάρισε ••• Κι επειδή ο φόβος φυλάει τα έρ’μα, η πρωθυπουργάρα σμίκρυνε το άλλοτε τριήμερο της ΔΕΘ σε μισή μόλις μέρα ••• Πού τα παλιά μεγαλεία με τις ομιλίες στους «παραγωγικούς φορείς» και τις μαραθώνιες συνεντεύξεις ••• Κάθε δημόσια εμφάνιση, ειδικά αν περιέχει ερωτήσεις, κάνει πλέον τζιζ ••• Ο Κουβέλης, βέβαια, θεωρεί σταθερά ότι απευθύνεται σε μαλάκες ••• Αλλιώς δε θα έλεγε αυτά που λέει κάθε φορά που βγαίνει από το σφαγείο του Μαξίμου ••• Καλά ο Λοβέρδος, αλλά και ο Μόσιαλος; ••• Πόσο χαμηλά ακόμη θα πέσουν οι Πασόκοι; ••• Σε λίγο θα κάνει κόμμα και ο Καρχιμάκης ••• Ο μπιφτεκάς της Πάρου, πάντως, περιορίζεται στο twitter ••• Μια ζωή δευτεράντζα ••• Ο Ανδρέας ο μεγαλοπρεπής, πάντως, φρόντισε να κρατήσει ζωντανή την ελπίδα μας ••• Αγάντα μέχρι τον ερχόμενο Φλεβάρη, ραγιάδες ••• Τότε οι «25 νέοι επιστήμονες» του Λοβέρδου θα έχουν ετοιμάσει το «εθνικό σχέδιο για τη χώρα» ••• Και πού τους βρήκε τους «25 νέους επιστήμονες» ο Ανδρέας; ••• Από το παλιό opengov του Γιωργάκη ••• Πόσο μας λείπει, τελικά! ••• Ο Γιωργάκης, ντε, που έχει δημιουργήσει «σχολή» διεθνώς ••• Τη στεναχώρια του που αναγκάζεται να πάρει νέα αντιλαϊκά μέτρα εξέφρασε ο πορτογάλος πρωθυπουργός ••• Από το facebook! ••• Αυτά ο δικός μας τα ‘κανε όταν οι άλλοι δεν ήξεραν καν τι σημαίνει facebook και twitter ••• Νέα μέτρα λιτότητας εξήγγειλε ο Ολάντ στη Γαλλία ••• Πολύ μπόχα φέρνει ο… νέος αέρας, που έπνευσε όχι μόνο στη Γαλλία, αλλά σε ολόκληρη την ΕΕ ••• Κανένα σχόλιο, κύριοι και κυρίες του ΣΥΡΙΖΑ; ••• Α, να μην το ξεχάσω: είδατε με τι καμάρι κρατούσε το μπατσοπανό η Δούρου ••• Μετά τους μεγαλογιατρούς και τους μόδιστρους, ήρθε η ώρα να στιγματιστούν ως φοροφυγάδες τ’ αστέρια της νυχτερινής πίστας και των συναυλιών ••• Οσονούπω έρχονται τα νέα χαράτσια, όπως καταλαβαίνετε ••• Τους ορίτζιναλ καπιταλιστές, βέβαια, ουδείς τολμά να τους αγγίξει ••• Είδαμε και πάθαμε να μάθουμε τα ελληνικά ακρώνυμα που εισήγαγε το ΠΑΣΟΚ (ΚΥΣΕΑ, ΚΥΣΥΠ, IΣTAME και πάει λέγοντας) και μας έριξαν στα σκληρά με τα ξενόγλωσσα ακρώνυμα: ΕFSF, ESM, PSI ••• Τώρα, πρέπει ν’ αποστηθίσουμε και το ΟΜΤ ••• Τουτέστιν, Outright Monetary Transactions ή Αμεσες Νομισματικές Συναλλαγές ••• Είναι το καινούργιο κόλπο που αποφάσισε η ΕΚΤ, αλλά ευτυχώς δε θα μας πολυαπασχολήσει ••• Πίκρα ο Ραχόι, θρήνοι σε όλο τον ισπανικό Τύπο, αλλά οι ελληνικές αστοφυλλάδες επέμεναν ότι ο «σούπερ Μάριο» χτύπησε κέντρο και πως «το ευρώ πετάει» ••• Περισσότερα σε άλλες στήλες της εφημερίδας ••• Μάθαμε ότι ο Χρυσοχοΐδης δε φεύγει από το ΠΑΣΟΚ και ησυχάσαμε ••• Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι αγωνία είχαμε •