●●● «Γιατί εμείς δεν τραγουδάμε για να ξεχωρίσουμε αδελφέ μου από τον κόσμο. Εμείς τραγουδάμε για να σμίξουμε τον κόσμο» ●●● Ποιος διάβασε Ρίτσο και «Καπνισμένο τσουκάλι»; ●●● Ο (κρατηθείτε) Γιωργάκης Παπανδρέου, στην αποχαιρετιστήρια ομιλία του ως Πασοκοπρόεδρος ●●● Και καλά αυτός, δεν πολυκαταλαβαίνει τι διαβάζει, οι συνεργάτες του που του τα ‘γραψαν, όμως, τόσο πολύ έχουν χάσει την αίσθηση του γελοίου; ●●● Κουτρουμάνη, γιατί κρύβεσαι πίσω από τη γενική γραμματέα σου; ●●● Νομίζεις ότι υπάρχει έστω και ένας εργαζόμενος που να πίστεψε ότι η χουντικής έμπνευσης εγκύκλιος, με την οποία καταργούνται οι συλλογικές συμβάσεις, προήλθε από πρωτοβουλία της γενικής γραμματέα; ●●● Τι ξεφτίλα κι αυτή του Παπουτσή ●●● Μόνο 12 ψήφους στο Εθνικό Συμβούλιο ●●● Το στελεχικό «απαράτ» τον έγραψε κανονικότατα ●●● Αλλά και ο Μπένι με τους δικούς του χέστηκαν και δεν δέχτηκαν να μπει άλλη υποψηφιότητα ●●● Δεν είναι ώρα για πειράματα με κάλπες ●●● Ασε που ο Παπουτσής θα καταγραφόταν ως εν δυνάμει ηγέτης, ενώ τώρα καταγράφηκε απλά σαν… τίποτα ●●● Τελικά, έγινε αυτό που από την αρχή ζητούσαν οι Μπενικοί ●●● Πρόεδρο έβγαλε το Εθνικό Συμβούλιο ●●● Η Θήβα δεν έχει πατάτες; ●●● Η Τρίπολη, η Νάξος; ●●● Γιατί αυτές οι περιοχές δεν μπήκαν στο «κίνημα»; ●●● Μήπως τρέχει κάτι… εμπορικό; ●●● Ευτυχώς για τον Χρυσοχοΐδη, συνελήφθη αυτός που πέταξε τούρτα στον Ρέσλερ ●●● Διαφορετικά, οι υποψίες θα έπεφταν σ’ αυτόν ●●● Τέσσερις μπράβοι ακολουθούσαν τον Βενιζέλο στη συνδιάσκεψη του ΠΑΣΟΚ ●●● Αυτό θα πει σοσιαλισμός ●●● Από τότε που ανακαλύφτηκε το «συγγνώμη» γαϊδούρεψε ο κόσμος ●●● Αφιερωμένο εξαιρετικά στον Βενιζέλο ●●● Αλήθεια, το γιαούρτι με το οποίο έλουσε ο συνταξιούχος Πασόκος εθνοσύμβουλος τον Μπένι, γιατί δεν το είδαμε σε φωτογραφία; ●●● Ποιος βγήκε να σιγοντάρει τον Καρατζαφέρη που ζήτησε να επιτραπεί η οπλοχρησία; ●●● Ο μέγας καλλιτέχνης… Καρβέλας ●●● Ολόκληρο άρθρο-έπαινο έγραψε, με τίτλο «Σαν ήχος αναστάσιμος»! ●●● Διότι οι «λαθρομετανάστες» είναι « μία από τις δύο μάστιγες της Ελλάδας» ●●● «Η άλλη μάστιγα είναι η ανηθικότητα, η ασυδοσία και η ανικανότητα των περισσότερων πολιτικών της» ●●● Λέτε να πετύχει εκεί που απέτυχε η «ιέρεια» Εφη Σαρρή; ●●● «Πάμε» ήταν ένα από τα προεκλογικά σλόγκαν του Γιωργάκη το 2009 ●●● «Αρχίζουμε» είναι ένα από τα σλόγκαν του Μπένι ●●● Πάντα μες στην πρωτοτυπία αυτοί οι Πασόκοι ●●● Μήπως να ανακαλούσαν από την εφεδρεία τον Λαλιώτη, μπας και γεννήσει τίποτα το διεστραμμένο μυαλό του; ●●● Γιατί να υπερασπιστούν οι ομότεχνοί του τον Νταλάρα; ●●● Για να πάθουν τα ίδια στην επόμενη δική τους εμφάνιση; ●●● Ο κόσμος έχει αγριέψει κι αυτοί σαν καλοί έμποροι κάνουν τουμπεκί ●●● Η ομάδα που νίκησε τον ΠΑΟ φορούσε τις φανέλες της ΑΕΚ, αλλά δεν ήταν ΑΕΚ ●●● Και μην ξανακούσω βλακείες για τα «κουρέλια» που «τραγουδούν ακόμα» ●●● Δεν μιλάμε για τον Παναιγιάλειο, αν καταλάβατε ●