● «Οχι στην παροχολογία» λένε Παπανδρέου και συντροφία στη φετινή άνοδό τους στη ΔΕΘ ●●● Οσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ●●● Οσο για τα διάφορα «δεν» που ακούστηκαν, ξέρετε εσείς ●●● Αφαιρείτε το «δεν» και έχετε την πραγματική πολιτική ●●● Για τους συνταξιούχους ο Παπανδρέου είπε στον Παπακωνσταντίνου «να κάνει ό,τι μπορεί» ●●● Ο πωλών επί πιστώσει (ελπίδες) ●●● Για τους καπιταλιστές ανακοίνωσε την άμεση μείωση του συντελεστή φορολόγησης από το 24% στο 20% ●●● Ο πωλών τοις μετρητοίς ●●● «Δεν έχουμε διάσπαση, αλλά διπλή κάθοδο από το χώρο του ΣΥΡΙΖΑ», δήλωσε ο Αλέκος Αλαβάνος ●●● Σωστός ο παίκτης: το σίριαλ θα έχει και άλλα επεισόδια, δε μπορεί να τελειώσει τόσο γρήγορα ●●● Τσίπρας, ο πρόεδρος που τριχοτόμησε τον ΣΥΝ ●●● Οπως και να το δεις, είναι κατόρθωμα ●●● «Επαιζα λίμπερο, και τώρα παίζω σέντερ φορ…» έλεγε χαρακτηριστικά ο Χ. Παμπούκης, όπως διαβάσαμε σε αστοφυλλάδα ●●● Ωπα, ρε Μαραντόνα ●●● Μεγάλο πλήγμα στον αθλητισμό αποτελεί η αφαίρεση του χαρτοφυλάκιου από το γίγαντα Νικητιάδη ●●● Ποιος άλλος υπουργός θα είχε τα «γκατς» να αναλάβει προσωπικά την ξενάγηση της εθνικής ομάδας μπάσκετ των ΗΠΑ ●●● Οι φωτογραφίες με τον Νικητιάδη να μιλά έμπλεος εθνικού πάθους και τ’ αμερικανάκια να κοιτούν με πρόσωπο ανέκφραστο και μάτι γλαρό είναι ό,τι πιο καλτ έχει να επιδείξει το πολιτικό λάιφ στάιλ της Ελλάδας ●●● Ξεπερνούν ακόμη και τα ανεπανάληπτα ενσταντανέ του Πανίκα ●●● Τι κρίμα το παπούτσι να βρει τον ασφαλίτη-μπράβο ●●● Δηλαδή, συγνώμη τώρα, δεν τα ‘θελε ο κ…ς του του Μίχαλου; ●●● Και ο Ψινάκης υποψήφιος σύμβουλος του Κακλαμάνη; ●●● Κύλησε ο τέτζερης και βρήκε το καπάκι ●●● Τζογάρει άγρια ο Αλαβάνος με την υποψηφιότητά του στην περιφέρεια Αττικής ●●● Διότι, αν βρεθεί κάτω από Μητρόπουλο και Δημαρά, κλάψ‘ τα Χαράλαμπε ●●● Στην πολιτική, βέβαια, ο τζόγος έχει άλλη ονομασία ●●● Τυχοδιωκτισμός ●●● «Με ψήφο και πάλη τα πράγματα αλλάζουν»: τίτλος στο Ριζοσπάστη ●●● Φυσικά και η ψήφος προηγείται στην ιεράρχηση ●●● Αλλωστε, η πάλη μπαίνει μόνο για ξεκάρφωμα ●●● Τους κούφανε όλους στο Οσλο ο αντιεξουσιαστής Γιωργάκης ●●● Αν δεν ήμουν πρωθυπουργός –είπε– θα έπαιρνα μέρος στις διαδηλώσεις ●●● Ο Κάλαχαν εκλέχτηκε γραμματέας του ΠΑΣΟΚ ●●● Το δυστύχημα γι’ αυτόν είναι πως είναι ο μόνος που το θεωρεί προαγωγή ●●● Γραμματέας σ’ ένα κόμμα-φάντασμα, διάδοχος κάποιου Ξυνίδη ●●● Η Μπακογιάννη δήλωνε πως επειδή δεν έχει κόμμα, δεν μπορεί να προτείνει υποψήφιους για τις τοπικές εκλογές ●●● Κι ύστερα, παρουσίασε τον Γιαννουλάκη ως υποψήφιο περιφερειάρχη Κρήτης ●●● Στα χνάρια του μπαμπάκα της ●●● «Η Μίλαν είχε την ατυχία να συναντήσει αριστερούς διαιτητές» ●●● Καημένε Πανίκα, πάλι έφαγες τη σκόνη του καβαλιέρε Σίλβιο ●●● Με το γερμανικό βραβείο Quadriga, που σημαίνει τέθριππο, θα βραβευτεί ο Γιωργάκης ●●● Προφανώς τον θεωρούν το τέταρτο άλογο που αναβαθμίζει την τρόικα ●