● «Αγαπημένο μου ημερολόγιο» ή, επί το ελληνικότερον «Caro diario» ●●● To μπεστ σέλερ των ημερών ●●● Ποιος Νάνι Μορέτι, ρε παιδιά, Μιχάλης Χριστοφοράκος και τα μυαλά στα κάγκελα ●●● Τρέχουν οι Παπακωνσταντίνοι να αποδείξουν ότι συναντήθηκαν μαζί του στο πλαίσιο των καθηκόντων τους ●●● Ζηλεύουμε που δεν υπάρχει ούτε μια εγγραφή για μας ●●● Βεβαίως και πήρε καφετιέρες η Ντόρα ●●● Για τα Κέντρα Νεότητας του Δήμου Αθηναίων τις ήθελε ●●● Εχει Κέντρο Νεότητας ο Δήμος Αθηναίων στο Καρπενήσι; ●●● Γιατί, απ’ όσο θυμόμαστε, ένα στεγνωτήριο και κάτι λεμονοστύφτες εκεί πήγαν ●●● Χριστοφοράκος-Καραμανλής, το ευτυχισμένο δίδυμο των ημερών ●●● Αυτοί την έκαναν και τώρα βλέπουν τους άλλους να βουρλίζονται ●●● Ο ένας από το Μόναχο, με τις Αλπεις φάτσα-κάρτα, κι ο άλλος από τη Ραφήνα, με τρία κιλά παϊδάκια στη λαδόκολλα ●●● Τόσο χεσμένοι ήταν οι εργατοπατέρες της ΓΣΕΕ, που για να φτάσουν στην κεφαλή της πορείας βάδισαν από την 3ης Σεπτεμβρίου, με προστασία μπάτσων ●●● Ενώ την ίδια ώρα οι ΜΑΤάδες έκοβαν στα δύο την πορεία στην Πατησίων, με χημικά και ξύλο ●●● Παιδιά, καλύτερα σφαλιάρες, γιατί ο φραπές κοστίζει ●●● Οι καπιταλιστές είναι οι «δημιουργικές δυνάμεις» του έθνους ●●● Το είπε ο Δασκαλόπουλος του ΣΕΒ ●●● Ενας πρώην βιομήχανος, που πού-λησε τη βιομηχανία για να γίνει ραντιέρης ●●● Τόσο δημιουργικός ●●● Τι συμπέρασμα βγαίνει από το περί «γιάφκας δασοκτόνων» άρθρο στην προηγούμενη «Κ»; ●●● Οτι χρόνια τώρα, μια χούφτα άνθρωποι προσπαθούν να σώσουν ότι απομένει από τα δάση του τόπου, αντιμέτωποι με υπέρτερες δυνάμεις δασοκτόνων καπιταλιστών και πολιτικών ●●● Δεν χρειάζεται να τους το αναγνωρίσουμε (μολονότι κι αυτό χρειάζεται), αλλά να τους βοηθήσουμε έμπρακτα ●●● Γιατί είναι αφόρητη η μοναξιά που βιώνουν ●●● Γιατί αποκαλούν «βοήθεια» τη χορήγηση δανείων με επιτόκια που ακόμη δεν γνωρίζουμε; ●●● Προφανώς γιατί ο ελληνικός λαός θα πρέπει να αισθάνεται ευγνώμων προς τους ιμπεριαλιστές της Ευρώπης ●●● Γιατί πρέπει να εμπεδωθεί ένα πνεύμα ραγιαδισμού ●●● Ας μη διαμσρτύρονται λοιπόν όταν τους αποκαλούμε φορείς της ξενοδουλείας ●●● «ΛΑΟΣ: Μετακόμιση στην… πράσινη πολυκατοικία» ●●● Τίτλος (εύστοχος) άρθρου της «Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας» ●●● Για τους ιδιοκτήτες της πράσινης πολυκατοικίας, όμως, που τα βάψαν όλα κατάμαυρα για να υποδεχτούν το νέο ένοικο, δεν μας είπαν τίποτα ●●● Μόνο τα πρακτικά της Βουλής να παρακολουθήσετε, θα αηδιάσετε από τη σύμπνοια Πασόκων και Λαοτζήδων ●●● Πλέον, «χέρι-χέρι με τον Καρατζαφέρη» τραγου- δούν οι Πασόκοι ●●● Και τους αρέσει ●●● «Ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται αν φέρνει τα λεφτά της η εκπομπή, ούτε πόσα παίρνω, αλλά μόνο αν περνάει καλά», δήλωσε ο Σπ. Παπαδόπουλος, με θράσος χιλίων λαμόγιων ●●● «Αμερικανάκι» απεκάλεσε το Γιωργάκη η Wall Street Journal ●●● Ουδέποτε οι Αμερικανοί διακρίνονταν για το τακτ τους ●●● Η «Ελευθεροτυπία», πάντως, μίλησε για θρίαμβο του πρωθυπουργού! ●