● Είναι τρελοί αυτοί οι Ελληνες ●●● Εκεί που «τάσσονταν» σε ποσοστά πάνω από 70% υπέρ της λήψης έκτακτων μέτρων, μόλις αποφασίστηκαν τα μέτρα τάσσονται στο ίδιο ποσοστό εναντίον τους ●●● Μπορείς, όμως, να το πεις και διαφορετικά ●●● Αντε και γ…θείτε, γκαλοπατζήδες ●●● Το είδαμε κι αυτό: το «Βήμα» να μοιράζει το Κομμουνιστικό Μανιφέστο ●●● Καλά έλεγε ο Λένιν, ότι αυτοί θα μας πουλήσουν και το σκοινί που θα τους κρεμάσουμε ●●● Ζόρισαν τα πράγματα, καταργήθηκε και το «σόου του Γιωργάκη» ●●● Πώς να δείξεις απευθείας τη συνεδρίαση του υπουργικού συμβούλιου, όταν σ’ αυτή γίνονται «κώλος» υπουργοί όπως οι Παπακωνσταντίνου-Κατσέλη; ●●● Η εκδίκηση της Βάσως ●●● Ποιος είδε την πάλαι ποτέ «σιδηρά κυρία» του ΠΑΣΟΚ και δεν τη φοβήθηκε ●●● Την τσάκισε την Κατσέλη και ως άτομο ●●● Της φέρθηκε με έσχατη περιφρόνηση και την ανάγκασε να αποσύρει τη ρύθμιση για τα φάρμακα στο νομοσχέδιο-κουρελού της κυβέρνησης ●●● Με την ίδια περιφρόνηση φέρθηκε και στον Παπακωνσταντίνου ●●● Τι τα θες, όμως, Βασούλα, κυβέρνηση μάλλον δεν πρόκειται να δεις ●●● Πέρασε η μπογιά σου ●●● Με την ίδια συχνότητα εξακολουθούν να παίζονται τα δυο συγκλονιστικά ντοκιμαντέρ της Αλίντας Δημητρίου για τις γυναίκες της αντίστασης, της επανάστασης και της εξορίας ●●● Σε στέκια, σε συνδικάτα και συλλόγους, μακριά από τα επίσημα κυκλώματα διανομής ●●● Είναι η καλύτερη απάντηση στο «Ψυχή βαθειά» του Βούλγαρη, που το ξέχασε ήδη και η κυρίαρχη μιντιοκρατία ●●● Είναι η καλύτερη απάντηση στην εμπορευματοποίηση της τέχνης ●●● Οταν το έργο αξίζει, μπορεί να βρει το δρόμο του προς το λαό ακόμα και έξω από τα κυκλώματα ●●● Καλά, δε ντρέπεστε λίγο, γιαούρτια και φραπέδες στο καινούργιο Αρμάνι του προέδρου; ●●● Πώς θα αντιπροσωπεύει την εργατική τάξη χωρίς Αρμάνι; ●●● Τι θέλετε, σαν λέτσος να ντύνεται; ●●● Αμ’ το σύνθημα «αλήτες, λέρες, εργατοπατέρες»; ●●● Λίγη ευγένεια, παρακαλώ ●●● Κι εσείς, κύριε πρόεδρε, παρακαλούμε να είσαστε πιο προσεκτικός ●●● Εντάξει, σου λέρωσαν το καινούργιο Αρμάνι, αλλά τη μπουνιά τι την ήθελες; ●●● Πίστευες ότι εσύ και η παρέα σου θα δέρνατε όλο τον κόσμο; ●●● Τελικά, και λίγες έφαγες να λες ●●● Μόνο με τέσσερις διμοιρίες ΜΑΤ θα μπορούσες να κάνεις κάτι ●●● Και εκπρόσωπος της ΚΟΕ εμφανίστηκε στην τηλεόραση για να πει ότι διαφωνεί με τέτοιες μεθόδους ●●● Με ποιες ακριβώς; ●●● Πω. πω, πω, ποιος είδε το Γιώργο και δεν τον φοβήθηκε ●●● Με δηλώσεις στον «Επενδυτή» απειλεί τους κερδοσκόπους ότι «θα σηκώσει τη σημαία εναντίον τους» ●●● Εκαναν κάτι γέλια στο City, τη Wall Street και την Φρανκφούρτη ●●● Καινούργιο συκώτι έφτιαξαν ●●● «Είχα εισηγηθεί μέτρα το 2007, αλλά δεν με άκουσαν», δηλώνει ο Αλογοσκούφης ●●● Αντιθέτως, ο Σουφλιάς εξακολουθεί να εφαρμόζει σιγή ασυρμάτου ●●● Κι ο Καραμανλής να τσακίζει παϊδάκια, απολαμβάνοντας το θέαμα των Πασόκων που ήθελαν σώνει και καλά εξουσία ●●● Αυτός ησύχασε κι ο Γιωργάκης ξεφτιλίζεται ταχύτατα ●