● Βεβαίως και φταίει ο μετανάστης από την Αλβανία για το θάνατό του ●●● Αυτός βρέθηκε λάθος ώρα, σε λάθος σημείο, όχι οι μπάτσοι που τον γάζωσαν ●●● Ας δούλευε σε άλλη γειτονιά ●●● Γραμμή στα παπαγαλάκια δίνει ο μηχανισμός του Μαξίμου ●●● «Αν δεν έβγαινε εκτός Ελλάδας ο Γιώργος, θα μας είχαν λιώσει» ●●● Πρέπει να τον ευχαριστήσουμε, δηλαδή, επειδή αντί να μας λιώσουν απλώς μας συνέθλιψαν ●●● Προς παπαγαλάκια: κόψτε αυτό το «μας», γιατί η υπομονή μας εξαντλήθηκε ●●● Περίπτερα και πολυκατοικίες ίσα κι όμοια; ●●● Για να μην πούμε το άλλο, με τα… «μαλλιά κουβάρια» και κατηγορηθούμε ως σεξιστές ●●● Ας το σκεφτούν, πάντως, λίγο καλύτερα, οι ίματζ μέικερ ●●● Κάθε φορά έχουμε έναν «αναντικατάστατο» που μετά τον βγάζουν άχρηστο ●●● Πρώτα Σημίτης, μετά Καραμανλής, τώρα Γιωργάκης, κρύωσε το αστείο ●●● Tώρα εξηγείται γιατί ο Καραμανλής έφτασε τα 125 κιλά ●●● Τρώει για να ξεχάσει το μπινελίκι της Ντόρας τη βραδιά των γαλάζιων εκλογών ●●●Αυτός της τηλεφώνησε για να της δώσει κουράγιο κι αυτή του το ‘κλεισε στη μάπα μ’ ένα μεγαλοπρεπές «άντε και γ…σου» ●●● Τώρα, μάλιστα, το διέρρευσε και στον Πρετεντεράκο, για να τον κάνει ρόμπα ●●● Είναι μετά να μη πλακωθεί στα παϊδάκια, τα κοκορέτσια και τα σπληνάντερα ο άνθρωπος; ●●● Δε φοβάμαι το θάνατο, δηλώνει ο Μητσοτάκης ●●● Λογικό. Ενας βρυκόλακας ποτέ δεν πεθαίνει ●●● «Βλέπω σήμερα τη λάμψη της αυτοπεποίθησης, της αντεπίθεσης και της νίκης στα μάτια σας», έλεγε ο Σαμαράς στους Νεοδημοκράτες ●●● Τόσο καλό παιδί και να πέσει στα ναρκωτικά… ●●● Μήπως μπορεί κάποιος (λέμε τώρα) να μου λύσει μια απορία; ●●● Αφού οι Αμερικανονατοϊκοί τους συντρίβουν (πάλι) τους Ταλιμπάν, γιατί ο δωσίλογος Καρζάι τους καλεί (επίσημα πια) σε συνομιλίες; ●●● Κι αφού οι Ταλιμπάν είναι τοοοόσο στριμωγμένοι, γιατί φτύνουν (πάλι) τον δωσίλογο πρωθυπουργό; ●●● «Εμείς είμαστε το κόμμα της εργατικής τάξης» ●●● «Είμαστε η παράταξη των μη προνομιούχων» ●●● «Δεν είμαστε ούφο» ●●● Θεόδωρος Πάγκαλος ο Β’ ●●●Αν πιστέψουμε τα γκάλοπ, ως χώρα έχουμε ανάγκη χιλιάδων ψυχιάτρων και ψυχαναλυτών ●●● 57,6% υπέρ των μέτρων ●●● 74,2% θεωρούν ότι καθυστέρησαν αδικαιολόγητα ●●● Αλλά το 64,1% θεωρεί ότι τα φορολογικά μέτρα δεν είναι δίκαια ●●● Τα χάπια μου ●●● Υπάρχει, βεβαίως, και η άλλη λύση ●●● Αυτή, όμως, δε γράφεται ●●● Αλήτες, ρουφιάνοι, δημοσιογράφοι ●●●Αλήτες, ρουφιάνοι, γκαλοπατζήδες ●●● Καλή η –μέσω ύβρεων– εκτόνωση, αδέρφια, αλλά μόνο ως ψυχοθεραπεία ●●● Για να υπάρξει αποτέλεσμα απαιτείται πράξη ●●●Αλλιώς θα βγαίνει ο κάθε Γιωργάκης στο Spiegel και θα δηλώνει ότι το 60% του λαού στηρίζει την κυβέρνησή του ●●● Και θα παρουσιάζουν τη σημερινή Ελλάδα σαν μια χώρα όπου επικρατεί εθνική έξαρση, ανάλογη με κείνη του 1940 ●●● Τι κρίμα που δεν μπορείτε να διαβάσετε τα πρακτικά των εξεταστικών της Βουλής για Siemens και Βατοπέδι ●●● Είναι τα καλύτερα μαθήματα πολιτικής ιστορίας ●