Αυτό, κύριε πρωθυπουργέ, είναι ένα έγκλημα το οποίο διαπράξατε και το οποίο έγκλημα ίσως όσον αφορά τον εαυτό μου αναλαμβάνω την ευθύνη ο ίδιος, αλλά όσον αφορά τους ΑΝΕΛ, είναι ένα έγκλημα που δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Τι έφταιξαν τα παιδιά τα οποία αύριο θα πρέπει να απομακρυνθούν και τα οποία έδωσαν αγώνα για την Κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ; Τι φταίει η Εύα, η Ελένη, ο Ανδρέας, ο Γιώργος, ο Βασίλης, ο Αντώνης να βρεθούν στο δρόμο γιατί αποφασίσατε να μας κάνετε να σιωπήσουμε;
Πάνος Καμμένος