Η πρωτοβουλία της Nestle να προσφέρει στα επόμενα τρία χρόνια, σε πανευρωπαϊκό επίπεδο, 20.000 νέες θέσεις εργασίας, μαθητείας και κατάρτισης στις κατά τόπους εταιρείες της, μεταξύ των οποίων και στην Ελλάδα, αποτελεί μια πρωτοβουλία με ισχυρά μηνύματα οικονομικού και κοινωνικού συμβολισμού. Με πραγματικό και επίκαιρο περιεχόμενο, δείγμα εταιρικής κοινωνικής ευθύνης υψηλής ποιότητας (…) Το γεγονός, μάλιστα, ότι η Nestle επιλέγει την Αθήνα, προκειμένου να ανακοινώσει αυτό το μεγάλο πρόγραμμα κοινωνικής παρέμβασης (…) αποτελεί ταυτόχρονα και ψήφο εμπιστοσύνης στη χώρα μας και τις δυνατότητές της.
Ιωάννης Βρούτσης