Την περασμένη Τρίτη, ξεκίνησε στο Α’ Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων της Αθήνας η δίκη σε δεύτερο βαθμό του Τάσου Θεοφίλου, που κατηγορείται για τη ληστεία τράπεζας στην Πάρο και την ανθρωποκτονία του ταξιτζή Μίχα. Πρωτόδικα, ο Θεοφίλου καταδικάστηκε για απλή συνέργεια στη ληστεία και στην ανθρωποκτονία με πλειοψηφία 2 προς 1, ενώ απαλλάχτηκε από την κατηγορία της συμμετοχής στη ΣΠΦ, πάλι με πλειοψηφία 2 προς 1. Ομως, η εισαγγελία άσκησε έφεση ζητώντας την καταδίκη του για συμμετοχή στη ΣΠΦ και ως αυτουργού της ανθρωποκτονίας. Αναλυτικό ρεπορτάζ στην ιστοσελίδα μας.
Τελευταία Νέα :
- Σύλλογος Οικοτρόφων ΝΦΕ ΕΜΠ: Ολοι μαζί παλέψαμε και τα καταφέραμε
- Οι εκβιασμοί για τη συμμετοχή στην αξιολόγηση ξεπερνά τα όρια της βίαιης και παρενοχλητικής συμπεριφοράς
- Για να ξεκινήσει όμορφα το Σαββατοκύριακό σας…
- ΑΝΤΙΚΥΝΩΝΙΚΑ
- Σαν σήμερα 20 Ιούλη
- Απέλυσαν συνδικαλίστρια γιατρό και μετά αναγκάστηκαν να της ανανεώσουν τη σύμβαση