Οσοι παρακολουθήσαμε την κοινοβουλευτική συζήτηση στη Βουλή, ακούσαμε προς το τέλος της τον Βορίδη να ζητά τον λόγο επί προσωπικού, επειδή ο Καμμένος τον είχε αποκαλέσει «κονσιλιέρε» (είναι ο όρος που χρησιμοποιούσαν οι φαμίλιες της μαφίας για τον σύμβουλο του Ντον). Ο Βούτσης, που δεν ήθελε όξυνση, ζήτησε από τον Καμμένο να αποσύρει τη φράση από τα πρακτικά, ο Καμμένος συμφώνησε και έτσι δε δόθηκε ο λόγος στον Βορίδη. Ο Καμμένος, όμως, επανήλθε από το twitter: «Το 1978 όταν ο Βορίδης κυνηγούσε πολίτες με τσεκούρια ήμουν 13 χρονών και πήγαινα σχολείο δεν πούλαγα αυτοκίνητα στον Παπαδόπουλο. Τσάμπα μεροκάματα δίνετε στον concilierre ξεφτιλίζεστε περισσότερο»! Κότα στη Βουλή, γύπας στο twitter.
Ο ένας (Πελέ) ποτέ δεν έκρυψε την αγάπη του για το χρήμα. Από τότε που κρέμασε τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια συμμετείχε σε κάθε είδους διαφημιστικό καραγκιοζιλίκι. Ο άλλος (Μαραντόνα) κατέστρεψε την καριέρα του με τα ναρκωτικά. Εμφανιζόταν δε ως αριστερός, εκπρόσωπος των φτωχών και δε συμμαζεύεται. Απλά, έκρυβε την αγάπη του για το χρήμα πίσω από αυτό το ίματζ. Τώρα που ο Κάστρο δε βρίσκεται πια στη ζωή, κάτι πρέπει να κάνει κι αυτός για να «ζήσει». Φόρεσε το κίτρινο παπιγιόν, λοιπόν, και παρουσία του Πούτιν ασπάστηκε αυτόν που έχει λούσει με χίλια δυο «κοσμητικά» (δεν τον έπιασε καμιά λύπηση επειδή ο Πελέ είναι πλέον καθηλωμένος σε αναπηρικό καροτσάκι). Το παραδάκι να πέφτει (και η ιμπεριαλιστική Ρωσία δεν κάνει τσιγκουνιές όταν πρόκειται για ένα παγκόσμιο γεγονός, όπως το Μουντιάλ, που τόση προβολή θα εξασφαλίσει στον Πούτιν και το καθεστώς του).
«Αναγκάστηκα να απολύσω τον στρατηγό Φλιν επειδή είπε ψέματα στον αντιπρόεδρο και στο FBI», έγραψε στο twitter ο Τραμπ, αλλάζοντας την υπερασπιστική γραμμή που είχε ως τώρα («τον έδιωξα γιατί δεν είπε όλη την αλήθεια στον αντιπρόεδρο»). Με το που είδαν το tweet οι επιτελείς του «ζεματίστηκαν». Κι αποφάσισαν να βγει ο προσωπικός του δικηγόρος και να δηλώσει ότι «ήταν δικό μου λάθος αυτό το tweet». Πάλι καλά. Γιατί ο φίλος τους ο Καμμένος πρώτα κάνει τη μακακία και μετά γράφει ότι του πήρε το τάμπλετ «το παιδί».