♦ «Υγιή και κοινωνικά υπεύθυνη επιχειρηματικότητα» ζήτησε από τους μεγαλοκαπιταλιστές του τουρισμού ο Δραγασάκης ♦ Και γέλασαν ακόμα και οι πισίνες στα πεντάστερα ξενοδοχεία ♦ Σα δε ντρέπονται τα γαϊδούρια, «έστησαν» τη Φώφη για να μη χάσουν το survivor ♦ Ο Βούτσης πήγε να τα μπαλώσει, αλλά τους έδωσε ο Τσακαλώτος ♦ Το ‘πε το ‘πε το Τσακαλώτο, το σαρβάιβορ είναι πρώτο ♦ Αλλά και η Φώφη γιατί να φοβηθεί το σαρβάιβορ; ♦ Νούμερα εκεί, νούμερα και στη Βουλή ♦ Κο-κο-κο, η κοτούλα ο Κατρούγκαλος ♦ Πήγε στη Βουλή μόνο για να χειροκροτήσει τον Τσίπρα και να ψηφίσει «ναι σε όλα» ♦ Δεν πήρε το λόγο για να υπερασπιστεί το αντιασφαλιστικό τερατούργημά του ♦ Αυτή η –άγνωστή μας- βουλευτίνα Κορινθίας του ΣΥΡΙΖΑ, που μιλούσε συνεχώς για τη «σοβιετία», τι είδους πολιτικό φύραμα είναι; ♦ Γιατί ο συγκεκριμένος όρος προέρχεται από το λεξιλόγιο των πούρων αντικομμουνιστών ♦ Ο Σκουρλέτης «τίμησε» την κυβέρνηση του βουνού ♦ Ακολούθησε τα βήματα του Τσίπρα και των πασόκων που προηγήθηκαν σ’ αυτό ♦ Ούτε να αγανακτήσουμε δεν αξίζει ♦ Λυσσάει ο Μπένι για τα δημοσιεύματα που τον φέρουν να παζαρεύει με τη ΝΔ ♦ Στην πραγματικότητα, λυσσάει επειδή αντιλαμβάνεται πως τα δημοσιεύματα έχουν ως στόχο να «κάψουν» την υλοποίηση του σενάριου ♦ Γι’ αυτό και οι διαψεύσεις του είναι τόσο αριστοτεχνικά γραμμένες, ώστε να μην κλείνουν ούτε πόρτες ούτε παράθυρα ♦ «Αισθάνομαι δέος για την συνάδελφο Θεοδώρα Τζάκρη, την πρώτη βουλευτή μας πλέον που έχει ψηφίσει Ολα και τα 4 Μνημόνια και ως “αντιμνημονιακή”» ♦ Εγραψε στο twitter ο Μπουμπούκος ♦ Γράφτηκε ότι ο Καμμένος διασταυρώθηκε με τον Καραμανλή σε διάδρομο της Βουλής, κινήθηκε για να τον χαιρετήσει και ο Καραμανλής του γύρισε τον κώλο ♦ Ο Καμμένος, όμως, πήγε και τον βρήκε στο καφενείο της Βουλής και του… υπέβαλε τα σέβη του σε ακρόαση πολλών, για να μην μπορεί ο Καραμανλής να αντιδράσει ♦ Η είδηση δε βρίσκεται στη συμπεριφορά του Καμμένου ♦ Βρίσκεται στο ότι ο Καραμανλής εξακολουθεί να θεωρείται «κεφάλαιο» για τη Δεξιά ♦ Ποια η «εργασία» με την καλύτερη «απόδοση» αυτές τις μέρες; ♦ Μπάτσος σε μέτρα τάξης στο προσκύνημα του λειψάνου της Αγίας Ελένης ♦ Διεκπεραιώνεις τα τάματα όποιου/ας δεν έχει χρόνο να στηθεί στην ουρά ♦ Εντάξει, δεν πιάνει σε απόδοση το χριστεμπόριο που έχει στήσει η επίσημη Εκκλησία σε κιόσκι, αλλά κάτι «αφήνει» κι αυτό ♦ Η Μέρκελ πέρασε από τη δεύτερη στην πρώτη θέση δημοτικότητας, σύμφωνα με το «Πολιτικό Βαρόμετρο» της γερμανικής κρατικής τηλεόρασης ♦ Ποιος ήταν μέχρι τώρα στην πρώτη θέση; ♦ Ο Σόιμπλε! ♦ Ποτισμένοι ως το μεδούλι με την ιμπεριαλιστική λογική, όπως έγραφε η «Κ» στο προηγούμενο φύλλο ♦ Το ανέκδοτο της εβδομάδας ♦ Ο Φάμελλος δήλωσε ότι «οφείλουμε ως χώρα να κάνουμε μια σοβαρή επιτάχυνση στα ζητήματα προστασίας της φύσης» ♦ Ναι, ο Φάμελλος! ♦ «Κοστούμι χωρίς γραβάτα» ♦ Πρωτοσέλιδος τίτλος-καλαμπουράκι της κυβερνητικής ΕφΣυν για το Eurogroup της περασμένης Δευτέρας ♦ Για τα σάβανα στα οποία τύλιξαν τον ελληνικό λαό ούτε λόγος ♦ Πραγματικά φέρελπις ο νεοδημοκράτος «καρδιολόγος» που κατηγορείται για πλαστά χαρτιά ♦ Θα έκανε μεγάλη πολιτική καριέρα ♦