♦ Το άρθρο 16 να μην αναθεωρηθεί, η ιδιωτικοποίηση δε θα περάσει (Σύλλογος Φοιτητών ΠΑ.ΠΕΙ.)
Να μην αναθεωρηθεί. Σωστή επιθυμία, σωστή τοποθέτηση, σωστή ευχή (μέρες που είναι). Απαιτείται σωστή και μαχητική προσπάθεια. Απαιτείται μια ριζοσπαστική πρακτική, στην πράξη, κάθε μέρα, σε κάθε διαδικασία και μάχη. Γιατί από λόγια… μπλα, μπλα, δημοκρατία… αλλά οι προτάσεις των άλλων στα παλαιότερα των υποδημάτων. Γιατί από πράξεις… μπλα, μπλα, σκληρός αγώνας… αλλά μη τρομάξουμε και τη μάζα. Μη δώσουμε χώρο στην ΚΝΕ να συκοφαντεί. Οταν άλλα λέμε και άλλα κάνουμε, τότε έχουμε μπει στο δρόμο που χάραξαν οι συμβιβασμένοι. Στο δρόμο του οπορτουνισμού. Στο δρόμο του παραγοντισμού. Στο δρόμο των αστικών και μικροαστικών προτύπων. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Που δεν αντιμετωπίζεται με ευχές (μέρες που είναι).
♦ Το ArGoodaki της Goody’s ταξιδεύει – Η δική σας αγάπη πόσο μακριά μπορεί να φτάσει; – Το ArGoodaki σας καλεί σε μια μεγάλη γιορτή αγάπης το Σάββατο 16/12 στην Πλατεία Κολωνακίου
Μέχρι πού μπορεί να φτάσει η αγάπη μας; Ας δούμε πρώτα που μπορεί να φτάσει η δική σας. Η δική σας ξεκινάει από την Αμερική (τη χώρα του Θεού και της αγάπης) και αγκαλιάζει όλον τον κόσμο (Δόξα τω Θεώ). Χρησιμοποιεί όλα τα σύγχρονα μέσα η αγάπη σας. Από κάμερες μέχρι μεταλλαγμένα. (Δόξα τω Θεώ). Η Goody’s αγαπάει πολύ τους εργαζόμενούς «της». Μεροκάματα πείνας, ελαστικές εργασιακές σχέσεις κ.λπ. κ.λπ.. Για να κρατιούνται πάντοτε σε φόρμα (Δόξα τω Θεώ). Κατά τ’ άλλα, η Goody’s είναι μια απλή επιχείρηση (Δόξα τω Θεώ). Δεν την ενδιαφέρει η πολιτική. Δεν την ενδιαφέρουν οι αντιπαλότητες. Την ενδιαφέρει το κέρδος (Δόξα τω Θεώ). Πού θα μπορούσε λοιπόν να δείξει με τον πιο παραστατικό τρόπο πως η αγάπη για τον συνάνθρωπο τρέχει από τα μπατζάκια της; Στο πιο φτωχικό μέρος του κόσμου. Στην πλατεία Κολωνακίου. Σε μια τόσο μεγάλη αγάπη εμείς οι άκαρδοι υλιστές πώς θα μπορούσαμε να απαντήσουμε άραγε; …Δυστυχώς ο νόμος περί Τύπου δεν μας επιτρέπει να φιλοξενήσουμε τις εγκάρδιες ευχές σας, τις εκδηλώσεις αγάπης σας. Ελπίζουμε οι καλύτερες από αυτές να είναι πραγματοποιήσιμες το 2007. Οχι μόνο προς τη Goody’s, αλλά προς όλον τον αγαπησιάρικο κόσμο του καπιταλισμού. Για να είναι καλό το 2007.