Από τις 8 Ιουλίου, ο Δημήτρης Αντωνίου, εργαζόμενος συμβασιούχος επί 19 έτη στο ΕΚΠΑ, μέλος του Κ.Σ. της ΟΔΠΤΕ και Γ.Γ. του Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Πανεπιστημίου Αθηνών, είναι απολυμένος για δεύτερη φορά μετά την ύπουλη μεθόδευση των Πρυτανικών Αρχών. Η Διοίκηση του ΕΚΠΑ φαίνεται ότι αντιμετωπίζει το πανεπιστήμιο ως τσιφλίκι της, επιβεβαιώνοντας ότι η συμπεριφορά της «έξω από το γραφείο μου ρε» Ανιπρύτανη δεν ήταν η εξαίρεση.
Η Διοίκηση του ΕΚΠΑ ξεπερνά σε προκλητικότητα κάθε προηγούμενο, αρνούμενη να συναντηθεί με τους εργαζόμενους, παρά τα επανειλημμένα αιτήματα του ΔΣ του Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού και άλλων συλλόγων εργαζομένων του ΕΚΠΑ, της ΟΔΠΤΕ και πλήθους συνδικαλιστικών φορέων του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα.
Οι εργαζόμενοι δηλώνουν ότι ΔΕΝ ΘΑ ΣΙΩΠΗΣΟΥΝ και ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ.
Οργανώνουν νέα Συγκέντρωση διαμαρτυρίας στα Προπύλαια την Παρασκευή, 12/7 12:00.